Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Zdravotníctvo

Farmaceutický gigant Pfizer je tento týždeň prvý na zozname, pretože vakcína spoločnosti proti COVID-19 spoločnosti dosiahla ďalší míľnik. Na druhom mieste v zozname je Energy Transfer, ropovodný gigant, ktorý profitoval z neočakávanej zimnej búrky v Texase.

Dividendový výnos: 3,90%

päťročný graf Pfizer, zdroj: GOOGLE

Pfizer

Farmaceutický gigant Pfizer (PFE:NYSE) sa umiestnil na prvom mieste v zozname, keď zaznamenal nárast sledovanosti o 29%. Spoločnosť Pfizer pred dvoma týždňami skončila na druhom mieste po IBM.

Spoločnosť nedávno získala ďalšiu sériu pozitívnych správ po tom, čo Úrad pre potraviny a liečivá schválil jej vakcínu proti COVID-19 na použitie u dospievajúcich vo veku od 12 do 15 rokov. Štúdia Pfizer’s Fáza 3 v tejto kategórii pacientov preukázala 100%-nú účinnosť. V súčasnosti prebieha ďalší test na testovanie bezpečnosti a účinnosti u pacientov vo veku od 6 mesiacov do 11 rokov.

Predaj vakcín COVID-19 je už viditeľný. V prvom štvrťroku roku sa výnosy spoločnosti Pfizer medziročne zvýšili o 21% na 14,6 miliárd dolárov. Čistý príjem zároveň vzrástol o 43% na 4,9 miliárd dolárov.

Akcie spoločnosti Pfizer za posledných 30 dní vyskočili o 6%, čím sa 12-mesačné zisky zvýšili na viac ako 11%. Napriek prínosu vysoko úspešnej vakcíny spoločnosť Pfizer za posledných päť rokov nedosahovala na výkonnosť Nasdaq Biotechnology Index. Pfizer stúpol o 25%, zatiaľ čo index počas sledovaného obdobia stúpol až o 74%.

Spoločnosť Pfizer vypláca ročnú dividendu vo výške 1,56 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu takmer 4%.

Dividendový výnos: 6%

päťročný graf Energy Transfer, zdroj: GOOGLE

Energy Transfer

Energy Transfer (ET:NYSE) je na druhom mieste v zozname so sledovanosťou vo výške 25%. Prevádzkovateľ ropovodu a plynovodu nedávno priniesol správy o tom, že je jedným z najviac profitujúcich vďaka dlhotrvajúcim prerušením dodávok energie v Texase počas búrky.

Spoločnosť uviedla, že získala 2,4 miliardy dolárov vďaka extrémneho počasia v Texase, pretože jej zariadenia pracovali 24 hodín denne na udržaní dodávok. Pri obrovskom nedostatku sa spotové ceny energie prudko zvýšili, čo umožnilo prenosu energie účtovať vyššie ceny.

Za tri mesiace končiace sa 31. marca zaznamenala spoločnosť Energy Transfer upravenú hodnotu EBITDA na 5,04 miliardy dolárov oproti 2,64 miliárd dolárov za rovnaké obdobie minulého roka. Medzitým sa distribuovateľné peňažné toky partnerom zvýšili z 1,42 miliárd dolárov na 3,91 miliárd dolárov.

Akcie v rámci prevodu energie vyskočili za posledných 30 dní o 18% a 12-mesačné zisky sa zvýšili na 27%. Akcie spoločnosti sa stále obchodujú pod úrovňami pred pandémiou a sú na tretine svojho maxima dosiahnutého v máji 2015. V súčasnosti spoločnosť dosahuje dividendový výnos okolo 6%.

Záver 

Vakcína Pfizer proti COVID-19 dostala zelenú pre dospievajúcich vo veku od 12 do 15 rokov, čo bola ďalšia podpora pre spoločnosť. Prevádzkovateľ plynovodu Energy Transfer patrí medzi najviac profitujúcich spoločností počas texaskej búrky.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár