Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Telekomunikační giganti a konkurenti Verizon a AT&T zaznamenali v posledných dvoch týždňoch prvý, respektíve druhý nejsledovanejší trend, keďže obe spoločnosti sa dostali na popredné priečky sledovanosti vďaka ich obchodom v poslednom období.

Dividendový výnos: 4,38%

päťročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Verizon Communications

Na prvom mieste v zozname sa umiestnil telekomunikačný gigant Verizon (VZ:NYSE) s predstihom v sledovanosti 11%. Verizon bol vo všetkých hlavných správach po tom, čo sa nedávno zbavil svojej mediálnej jednotky obsahujúcej AOL a Yahoo! a sústredil sa na investície do sieťovej infraštruktúry, z dôvodu zavádzania 5G.

Verizon predal 90% týchto aktív, čo prinieslo príjmy vo výške 7 miliárd dolárov (respektíve 5% z celkových nákladov) za 4,25 miliardy dolárov v hotovosti súkromnej kapitálovej spoločnosti Apollo Global Management. Cena bola polovica z ceny, ktorú zaplatil Verizon, keď získal tieto spoločnosti. Verizon kúpil AOL za 4,4 miliardy dolárov v roku 2015 a Yahoo! za 4,5 miliardy dolárov v roku 2017.

Podnikanie v médiách neprinieslo spoločnosti Verizon sľúbené výhody a teraz už končí, pretože musí minúť viac kapitálu na svoje vlastné podnikanie v oblasti hlavnej sieťovej infraštruktúry. Akcie spoločnosti za posledných 12 mesiacov prevažne stagnujú, aj keď pri pomere cena / zisk 12,3 sú akcie podhodnotené.

Výhody odpredaja sa môžu prejaviť z dlhodobého hľadiska, pretože to umožňuje manažmentu lepšie sa sústrediť na bezdrôtové siete a 5G.

Verizon vypláca ročnú dividendu vo výške 2,50 dolárov na akciu, čo predstavuje dividendový výnos 4,38%.

Dividendový výnos: 7,11%

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T

AT&T (T:NYSE), najväčší konkurent spoločnosti Verizon, je na druhom mieste v zozname s nárastom sledovanosti o 8%. Spoločnosť AT&T tiež zrušila mediálnu dohodu, ktorú uzavrela len pred niekoľkými rokmi, pretože sa snaží zamerať svoje úsilie na sieťovú infraštruktúru a 5G.

Spoločnosť súhlasila s vyčlenením Warner Media, zbierky zábavných aktív, ktorá zahŕňa HBO, ktoré kúpila za 85 miliárd dolárov. Vyčlenená spoločnosť Warner Media sa potom spojí s lifestylovou televíznou spoločnosťou Discovery. Spojená spoločnosť bude mať lepšiu konkurenčnú pozíciu v prebiehajúcej streamovacej vojne so spoločnosťami Netflix (NFLX) a Disney+. Spoločnosť Amazon (AMZN) súhlasila s kúpou štúdia MGM, čím sa konkurencia zmenšila.

Existujúci akcionári spoločnosti AT&T budú vlastniť veľký podiel v kombinácii spoločností Warner Media a Discovery, hoci kombinovaný dlh bude veľmi vysoký, čo vyvoláva pochybnosti o tom, či bude spoločnosť schopná efektívne investovať do obsahu, aby mohla efektívne konkurovať.

Akcie AT&T od oznámenia dohody skutočne poklesli o viac ako 8%. Sklamanie investorov bolo pravdepodobne umocnené oznámením spoločnosti AT&T, že zníži výplatu dividend z ročných 15 miliárd dolárov na 8 miliárd dolárov.

Dividenda spoločnosti AT&T v súčasnosti prináša pôsobivých 7%. Spoločnosť od roku 1974 každý rok zvyšuje svoju dividendu.

Záver 

Verizon a AT&T sa obaja vzdali svojich mediálnych aktív, pretože tieto dve spoločnosti musia venovať viac pozornosti manažmentu a kapitálu investovaného do sieťovej infraštruktúry.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár