Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Ropa Spotrebiteľský sektor

Na treťom mieste v zozname je prevádzkovateľ ropy a zemného plynu v midstreame Enbridge. Zoznam sledovanosti uzatvára spoločnosť Coca Cola.

Dividendový výnos: 7%

päťročný graf Enbridge, zdroj: GOOGLE

Enbridge

Na treťom mieste v zozname sledovansoti sa umiestnil prevádzkovateľ ropovodov a plynovodov Enbridge (ENB:NYSE), ktorý zaznamenal skok v sledovanosti o 4%.

Enbridge je v súčasnosti uprostred súdneho sporu so štátom Michigan, ktorý spoločnosti nariadil uzavrieť potrubie Line 5, ktoré prepravuje okolo 540 000 barelov ropy denne zo západnej Kanady do Ontaria, Michiganu a Ohia. Trať vedie popod jazero Michigan-Huron a štát sa obáva, že by mohlo palivo presakovať do jazera.

Kanadská vláda zasiahla v mene Enbridge s tým, že odstávka ohrozuje energetickú stabilitu Kanady a USA nemajú právo konať osamote. Americká vláda sa rozhodla nateraz nezasahovať a záležitosť sa nechá vyriešiť súdnou cestou.

Enbridge uviedol, že plynovod nezatvorí, pokiaľ nedostane príkaz od súdu alebo od vlastného regulátora.

Akcie v Enbridge od začiatku roka vzrástli o 14,5%. Enbridge vypláca svojim akcionárom anualizovanú dividendu vo výške 2,76 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu 7,09%.

Dividendový výnos: 2,99%

päťročný graf Coca Cola, zdroj. GOOGLE

Coca Cola

Coca Cola (KO:NYSE) zaznamenala pokrok v sledovanosti o 2% a obsadila štvrté miesto v tomto zozname.

Akcie spoločnosti Coca Cola sa ešte musia zotaviť na svoju predpandemickú úroveň, pretože jej predaj utrpel zatvorením reštaurácií a barov, aj keď to bolo čiastočne vyvážené rastúcim dopytom domácností. Akcie spoločnosti Coca Cola sa obchodujú okolo 5 dolárov, čo je pod úrovňou 60 dolárov, ktoré dosiahli tesne pred pandémiou.

Zdá sa však, že tržby stúpajú. Za prvý kvartál roka vykázala Coca Cola výnosy 9 miliárd dolárov, oproti 8,61 miliárd dolárov v predchádzajúcom štvrťroku.

Coca Cola zvyšovala svoju dividendu za posledných 59 rokov a priniesla ročne 3 %. Výplatný pomer spoločnosti je 77%.

Záver

Enbridge pokračuje v súdnom boji so štátom Michigan kvôli odstaveniu kľúčového potrubia, pričom za spoločnosť zasahuje kanadská vláda. Akcie spoločnosti Coca Cola sa ešte musia zotaviť na svoju predpandemickú úroveň, hoci sa tržby zvyšovali.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár