Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Zdravotníctvo

Prevádzkovateľ ropovodu Enbridge je tento týždeň prvý na zozname, pretože spoločnosť je pripravená uchádzať sa o akvizíciu najväčšieho ropovodu v Brazílii. Na druhom mieste v zozname je Pfizer, spoločnosť, ktorá je v poslednej dobe často „trendy“.

Dividendový výnos: 6,92%

päťročný graf Enbridge, zdroj: GOOGLE

Enbridge

Prevádzkovateľ ropovodu Enbridge (ENB:NYSE) sa umiestnil na prvom mieste v zozname so sledovanosťou 24%. Enbridge je v trende už niekoľko týždňov, čiastočne vďaka prebiehajúcemu sporu s orgánmi štátu Michigan, ktoré nariadili uzavretie potrubia, aj keď spoločnosť uviedla, že sa nebude riadiť touto smernicou, pokiaľ to nenariadi súd.

Podľa medializovaných informácií spoločnosť uvažuje o zvýšení ponuky na najväčší brazílsky plynovod. Enbridge spolu s EIG Global Energy Partners a belgickým prevádzkovateľom ropovodu Fluxys predložili ponuky na podiely v ropovodoch TBG a TSB, ktoré sú dlhé takmer 2 600 kilometrov. Enbridge a jeho partneri zvyšovali ponuky ďalej, keď Petrobras uviedol podiely na predaj.

Spoločnosť Enbridge, ktorá v Severnej Amerike dopravuje okolo 25% ropy a 20% zemného plynu, zároveň 7. júna oznámila, že predáva svoj podiel v energetickej spoločnosti Noverco so sídlom v kanadskom Quebecu. Za svoj 38,9%-ný podiel v spoločnosti Noverco získa Enbridge 1,14 miliardy dolárov od spoločnosti Trencap.

Enbridge vypláca ročnú dividendu vo výške 2,57 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 6,9%. Akcie v Enbridge sú zatiaľ v tomto roku vyššie o 17%.

Dividendový výnos: 3,89%

päťročný graf Pfizer, zdroj: GOOGLE

Pfizer

Farmaceutická spoločnosť Pfizer (PFE:NYSE) sa tento týždeň umiestnila na druhom mieste v zozname so sledovanosťou 14%. Spoločnosť Pfizer v poslednej dobe zaznamenala trend najmä vďaka spoločnosti, ktorá je hlavným svetovým distribútorom vakcín COVID-19.

Za posledné dva týždne sa dôvod popularity spoločnosti Pfizer nezmenil. Spoločnosť Pfizer a jej partner BioNTech skutočne dostali britský súhlas s používaním injekčných striekačiek u detí vo veku od 12 do 15 rokov.

To pravdepodobne povedie k zvýšeniu dopytu po vakcíne Pfizer a k vyšším príjmom spoločnosti. Tržby spoločnosti Pfizer sa za prvý štvrťrok zvýšili o 44,6% na 14,6 miliárd dolárov, v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom. V druhom štvrťroku sa očakáva ešte ďalšie zvýšenie výnosov.

Napriek revolučnej vakcíne spoločnosti sa akcie stále obchodujú pod úrovňou maxima dosiahnutého v decembri 2020.

Spoločnosť Pfizer vypláca ročnú dividendu vo výške 1,16 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 3,8%.

Záver 

Enbridge očakáva expanziu v Južnej Amerike, aj keď pokračuje v bojoch so štátom Michigan, ktorý nariadil uzavretie kľúčového plynovodu. Farmaceutická spoločnosť Pfizer získala ďalšiu podporu po tom, čo Veľká Británia schválila vakcínu proti COVID-19 u detí vo veku od 12 do 15 rokov.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár