Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Zdravotníctvo

Tento týždeň si prepuknutie koronavírusu vybralo svoju daň na svetových akciách, pretože v Taliansku nečakane vypukla epidémia, čo vyvolalo obavy z globálnej ekonomiky a hospodárstva.

Ďalším na zozname je GlaxoSmithKline, farmaceutický gigant, ktorý spolupracoval s čínskou spoločnosťou na testovaní technológie na očkovanie proti koronavírusom. Zoznam uzatvára spoločnosť Nvidia.

päťročný graf GlaxoSmithKline, zdroj: GOOGLE

GlaxoSmithKline

Spoločnosť GlaxoSmithKline (GSK:LON) zaznamenala v posledných dvoch týždňoch nárast o 27%, pretože farmaceutický gigant bol v správach kvôli úsiliu, ktoré vynakladá na testovanie vakcíny na koronavírus. GlaxoSmithKline sa spojila s čínskou biotechnologickou firmou Clover Biopharmaceuticals, aby otestovala svoju technológiu s kandidátom na vakcínu pre COVID-19.

Ďalšou pozitívnou správou bolo, že americká vláda pre potraviny a liečivá akceptovala predloženie žiadosti o doplnenie nového lieku – Zejula, ktorý slúži na liečbu žien s rakovinou vaječníkov. Predbežné výsledky účinnosti lieku boli povzbudivé.

Začiatkom februára spoločnosť zaznamenala nárast tržieb o 8,6% a to najmä vďaka silnému rastu svojich vakcín a jednotiek zdravotnej starostlivosti o spotrebiteľa. Čistý zisk medzitým vzrástol o 6,9% na 1,3 miliardy dolárov.

Akcie spoločnosti GlaxoSmithKline tento rok klesli takmer o 12%, pričom pokles sa začal koncom januára. GlaxoSmithKline má dividendový výnos 4,75% a pomer výplaty je 66%.

päťročný graf Nvidia, zdroj: GOOGLE

Nvidia

Spoločnosť Nvidia (NVDA:NASDAQ) zaznamenala za posledné dva týždne nárast o 15%, pretože akcie technologickej spoločnosti sa nedávno dotkli rekordných hodnôt a potom prudko poklesli v dôsledku obáv z koronavírusu.

Akcie spoločnosti Nvidia prekročili úroveň 300 dolárov za akciu v polovici februára potom, čo spoločnosť vydala správu o výnosoch z dôvodu sily v dátovom centre. Výnosy medziročne vzrástli o 41% v 4. štvrťroku na 3,1 miliardy dolárov, zatiaľ čo zisk na akciu vzrástol o 66% na 1,53 dolárov. 19. februára narástli akcie v spoločnosti Nvidia o 34%, keďže mnoho analytikov začalo s modernizáciou akcií. Akcie však prišli o niektoré zisky v dôsledku obáv, že koronavírus by mohol viesť k nižšiemu dopytu v roku 2020.

Od dosiahnutia vrcholu na úrovni 314 dolárov akcie spoločnosti klesli o viac ako 11% a teraz sa obchodujú na úrovni približne 260 dolárov za akciu.

Spoločnosť Nvidia vypláca akcionárom približne 11% svojich ziskov, čo predstavuje dividendový výnos 0,21%. Spoločnosť odmenila investorov silným výkonom cien akcií. Za posledných päť rokov sa akcie zhodnotili päťkrát.

Záver

GlaxoSmithKline (GSK:LON) sa spojila s čínskym partnerom, aby testovala vakcínu na koronavírus. Medzitým sa akcie Nvidia (NVDA:NASDAQ) výrazne ocenili, ale potom prišli o niektoré zisky v dôsledku možného negatívneho vplyvu koronavírusu.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár