Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Spotrebiteľský sektor

Bank of America je tretia v poradí, keďže sa obrovská finančná inštitúcia pripravuje na rozšírenie svojich obchodných aktivít. Zoznam sledovanosti uzatvára tabaková spoločnosť Altria.

Dividendový výnos: 1,72%

päťročný graf Bank of America, zdroj: GOOGLE

Bank of America

Na treťom mieste sledovanosti sa umiestnila Bank of America (BAC:NYSE) s mierou sledovanosti 13%.

Spoločnosť priniesla novinky po tom, čo generálny riaditeľ Brian Moynihan na konferencii uviedol, že obchodný a predajný tím banky si počínal veľmi dobre a spoločnosť do tejto divízie vloží viac kapitálu. Uprostred zvýšenej volatility počas pandémie COVID-19 v minulom roku sa obchodovanie prudko zvýšilo, čo viedlo k zvýšeniu ziskov ako investičných bánk, tak aj univerzálnych bánk ako Bank of America, ktoré pôsobia ako sprostredkovatelia pre investorov.

Kongres USA Moynihana a ďalších generálnych riaditeľov veľkých bánk spochybnil ohľadom postupov požičiavania bánk, najmä praxe poskytovania pôžičiek spoločnostiam, ktoré by s dostatočnou naliehavosťou nemuseli riešiť problémy ako je zmena podnebia a rasová nerovnosť.

Akcie v Bank of America vzrástli od začiatku roka o 43%, čím prekonali konkurentov ako Citigroup a JPMorgan Chase. Bank of America je tiež najlepšou bankou spomedzi štyroch najväčších bánk za posledných päť rokov a to až o 210%.

Dividendový výnos: 6,91%

päťročný graf Altria, zdroj: GOOGLE

Altria

Hlavná tabaková spoločnosť Altria (MO:NYSE) obsadila posledné miesto v zozname s najnižším nárastom sledovanosti iba o 1%.

Altria sa dostala na prvé miesto v zozname čiastočne kvôli vysokému dividendovému výnosu. Spoločnosť vypláca ročnú dividendu vo výške 3,44 dolárov na akciu respektíve výnos takmer 7%. 22%-ný pokles ceny akcií za posledných päť rokov však v podstate ruší väčšinu ziskov z dividendy.

Spoločnosť Altria bola na radare investorov predovšetkým preto, že predáva tabakové výrobky, ktoré boli u mladej generácie nepopulárne. Výsledkom je, že za posledných päť rokov spoločnsoť zažíva stagnujúce príjmy, ktoré boli čiastočne kompenzované rastom investícií do spoločností, ako je Juul, výrobca elektronických cigariet, a spoločnosť Cronos Group, konopná spoločnosť.

V prvom štvrťroku 2021 poklesli príjmy spoločnosti Altria o 3,3% na 4,9 miliárd dolárov, zatiaľ čo čistý príjem klesol o viac ako 8% na 1,4 miliardy dolárov.

Záver

Bank of America zdvojnásobuje obchodovanie a predaj, pretože príjmy z divízie rástli. Dividenda tabakovej spoločnosti Altria zostáva vysoká, čelí však stagnujúcim tržbám.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár