Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Akcie v oblasti nehnuteľností zaznamenali v posledných dvoch týždňoch trend, pretože tento sektor prekonal široký trh. Realty Income je na prvom mieste v zozname, pretože spoločnosť opäť zvýšila svoju dividendu. Stag Industrial, vlastník priemyselných nehnuteľností, je na druhom mieste v zozname sledovanoasti.

Dividendový výnos: 4,16%

päťročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Realty Income

Realty Income (O:NYSE) sa umiestnila na prvom mieste v zozname s predstihom sledovanosti 45%. Realty Income prilákal investorov, pretože realitný sektor v posledných týždňoch prekonal výkonnosť širokého trhu; má tiež silný obchodný model a relatívne bezpečnú a bohatú dividendu. Spoločnosť Realty Income nedávno dosiahla dohodu o fúzii s partnerskou realitnou spoločnosťou Vereit Inc. (VER).

Realty Income vypláca ročnú dividendu vo výške 2,81 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 4,14%. Spoločnosť zvyšuje svoju dividendu už 27 rokov po sebe.

Portfólio nehnuteľností v spoločnosti je diverzifikované v rôznych priemyselných odvetviach vrátane samoobslúh, zdravotníctva a fitnes a drogérie. Okrem samoobslužných obchodov netvorí žiaden priemysel viac ako 10% portfólia spoločnosti. Táto diverzifikácia znamená, že spoločnosť čelí nízkym rizikám, keď niektoré odvetvia čelia ťažkým obdobiam, ako sú v súčasnosti napríklad kiná.

Iba pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť Realty Income získala spoločnosť VEREIT v rámci transakcie všetkých akcií, ktorej výsledkom bude spoločnosť s celkovou podnikovou hodnotou 50 miliárd dolárov. Očakáva sa, že nová spoločnosť vyčlení všetok kancelársky majetok. Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie vo štvrtom štvrťroku 2021.

Akcie Realty Income sa za posledný rok zvýšili o 13,7%. S rastúcou infláciou investori hľadajú ochranu pred možným zvýšením úrokových sadzieb a ochranou peňazí do akcií nehnuteľností. Vzhľadom na to, že Realty Income má diverzifikované portfólio a silnú súvahu, zisky spoločnosti môžu ďalej rásť.

Dividendový výnos: 3,80%

päťročný graf Stag Industrial, zdroj: GOOGLE

Stag Industrial

Spoločnosť Stag Industrial (STAG:NYSE) sa umiestnila na druhom mieste v zozname a za posledné dva týždne zaznamenala zvýšenie sledovanosti o 24%.

Stag patrí od začiatku roka k najvýkonnejším z realitných akcií. Stag vzrástol o 28,5%, čím prekonal fond Real Estate Select Sector SPDR Fund, ktorý sa za rovnaké obdobie vzrástol až o 27% a index S&P 500, ktorý vzrástol o 14%. Spoločnosť čiastočne prekonala výkonnosť vďaka svojim silným výsledkom a stratégii založenej na akvizíciách.

Stag vlastní takmer 500 priemyselných budov a jeho cieľom je každoročne dosiahnuť akvizície až 1,2 miliardy dolárov. Príjmy spoločnosti Stag vzrástli od roku 2016 ročným tempom okolo 15%, pričom v roku 2020 dosiahli príjmy 83 miliónov dolárov. Výnosy spoločnosti Stag z dividend boli vo výške 3,7% a spoločnosť ohlásila postupné zvyšovanie za posledných sedem rokov. Spoločnosť vypláca dividendy mesačne.

Záver 

S realitným sektorom, ktorý v posledných týždňoch prekonal výkonnosť, zaznamenali trend spoločnosti Realty Income a Stag Industrial. Akcie s nehnuteľnosťami nedosahovali dostatočný výkon na trhu nehnuteľností, ale nemusí to tak byť stále.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár