Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Telekomunikácie

Prvá časť

Ako prvé v zozname sledovansoti sú finančné a telekomunikačné akcie tento týždeň “v trende”. Tretia je Verizon Communications, zatiaľ čo hypotekárna realitná agentúrna spoločnosť American Capital Agency je posledná.

Dividendový výnos: 1,80%

päťročný graf Bank of America, zdroj: GOOGLE

Bank of America

Bank of America (BAC:NYSE) sa tento týždeň umiestnila na prvom mieste v zozname, pričom zaznamenala zvýšenie sledovanosti o 43%.

Bank of America spolu s radom ďalších bánk v USA zvýšila svoju štvrťročnú dividendu o 17% na 0,21 dolárov na akciu a ročnú dividendu na 0,84 dolárov po tom, čo banka prešla záťažovým testom vykonaným Federálnym rezervným systémom. Medzi ďalšie banky, ktoré zvýšia výplaty akcionárom, patria Morgan Stanley (MS), Goldman Sachs (GS) a JP Morgan Chase (JPM).

Po finančnej kríze v roku 2008 boli všetky veľké americké banky regulačnými orgánmi prinútené zvýšiť svoje kapitálové rezervy, aby sa vyhli ďalšej vládnej pomoci. To znamenalo, že existovalo obmedzenie, koľko peňazí mohli banky vrátiť akcionárom. Po desaťročiach budovania svojej kapitálovej pozície je Bank of America dostatočne zdravá na to, aby vydržala ďalší finančný šok a vo výsledku sa Fed rozhodol, že môže časť svojho kapitálu použiť na odmeňovanie akcionárov.

Dividendový výnos Bank of America sa zvýši na ročné 2% z dnešných zhruba 1,8%. Bank of America bola za posledných päť rokov jedným z najvýkonnejších v bankovom sektore, so ziskom 212% oproti 95% pre index KBW Nasdaq Bank.

Dividendový výnos: 7,30%

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T

AT&T (T:NYSE) je na druhom mieste v zozname s nárastom sledovanosti o 21%.

Spoločnosť AT&T zaznamenala trend sledovanosti vďaka dočasne vysokému dividendovému výnosu. Telekomunikačná spoločnosť teraz dosahuje ohromujúcich 7,2%, ale táto dividenda sa zníži potom, ako spoločnosť dokončí odpredaj spoločnosti Warner Media, ktorá sa spojí s Discovery.

Očakáva sa, že dohoda bude dokončená v polovici roku 2022, ak nie neskôr a investori sa medzitým môžu tešiť z vysokých výplat dividend. Mnoho investorov “vystúpilo” po tom, čo spoločnosť AT&T oznámila zníženie dividend, čo malo za následok nižšiu cenu akcií a vyšší výnos.

Zvyšný podnik však bude mať lepšiu pozíciu vzhľadom na to, že dlh sa zníži a vedenie bude schopné zlepšiť svoje zameranie na hlavný širokopásmový a mobilný obchod. Konkurenčná spoločnosť Verizon sa viac sústredila na základnú telekomunikačnú jednotku a jej akcie dosiahli lepšie výsledky.

Na konci júna AT&T deklarovala štvrťročnú dividendu vo výške 0,52 dolárov na akciu, rovnako ako v minulom štvrťroku, ale oproti predchádzajúcemu roku vzrástla o jeden cent.

Záver

Bank of America zvýšila dividendu o 17% po úspešnom absolvovaní záťažového testu vykonaného Federálnym rezervným systémom. Spoločnosť AT&T má vysokú dividendu, ktorá sa však zníži po dokončení predaja spoločnosti Warner Media.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár