Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Telekomunikácie

Druhá časť

Ako prvé v zozname sledovansoti sú finančné a telekomunikačné akcie tento týždeň “v trende”. Tretia je Verizon Communications, zatiaľ čo hypotekárna realitná agentúrna spoločnosť American Capital Agency je posledná.

Dividendový výnos: 4,46%

päťročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Verizon

Na treťom mieste v zozname je Verizon (VZ:NYSE) so zvýšením sledovanosti o 8%. Verizon, blízky konkurent spoločnosti AT&T, prináša výnosy 4,46% ročne, ale jej dividenda je udržateľnejšia ako u AT&T a je nepravdepodobné, že bude znížená. Verizon zvyšuje dividendu za posledných 14 rokov a má výplatný pomer takmer 50%.

Verizon sa tiež pustil do mediálneho sektoru získaním spoločností AOL a Yahoo! v posledných rokoch. Našťastie pre spoločnosť boli akvizície malé v porovnaní s veľkosťou jej hlavného telekomunikačného konkurenta a nepreukázalo sa, že by brzdili celkový výkon spoločnosti. Len nedávno spoločnosť Verizon oznámila, že predáva jednotku za 5 miliárd dolárov, čo je zhruba polovica z pôvodnej ceny.

V dôsledku lepšieho zamerania na svoje hlavné širokopásmové a mobilné podnikanie spoločnosť Verizon za posledných päť rokov prekonala spoločnosť AT&T, pričom jej akcie sa zvýšili o 0,7% oproti strate 31% pre spoločnosť AT&T. Bitka medzi týmito dvoma telekomunikačnými gigantmi sa bude v najbližších rokoch ešte viac stupňovať, pretože spoločnosť AT&T sa tiež zbavila svojho veľkého mediálneho biznisu zameraním sa na základnú telekomunikačnú jednotku.

Dividendový výnos: 8,55%

päťročný graf American Capital Agency, zdroj: GOOGLE

American Capital Agency

American Capital Agency (AGNC:NASDAQ) je na poslednom mieste so zvýšením sledovanosti o 4%. Spoločnosť American Capital, trust zameraný na investície do nehnuteľností, ktorý vo veľkej miere investuje do agentúrnych cenných papierov krytých hypotékami na bývanie, za posledných 30 dní po pozitívnom období zaznamenal trend vďaka vysokému dividendovému výnosu a zlej výkonnosti cien akcií.

Spoločnosť American Capital vypláca dividendu vo výške 1,44 dolárov na akciu, čo sa rovná ročnému výnosu 8,5%. Akcie spoločnosti stratili za posledných 30 dní 10%, v tomto roku však naďalej stúpajú o 10%. Spoločnosť American Capital ešte neuhradila všetky straty, ktoré vznikli počas predaja pandémie koronavírusu na jar 2020, je však stále blízko.

Pretože úrokové sadzby by mohli stúpať po zvýšení inflácie, American Capital by mohla utrpieť. Spoločnosť zarába svoje peniaze krátkodobým požičiavaním peňazí s nízkym úrokom a investovaním do dlhodobých nástrojov za vyššie sadzby.

Očakáva sa, že potenciálne zvýšenie krátkodobých nákladov na pôžičky zo strany Federálneho rezervného systému sprísni rozpätie a ponechá spoločnosti American Capital menej peňazí na rozdelenie akcionárom.

Záver

Verizon predčil svojho úhlavného rivala AT&T, ale teraz je súboj intenzívnejší, pretože obe sú zamerané na základné telekomunikačné služby. Napokon American Capital Agency má vysokú dividendu, ale mohla by trpieť potenciálnym zvýšením úrokových sadzieb. 

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár