Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Ropa Technológie

Druhá časť

Tretí v zozname sledovanosti je počítačový a smartphonový gigant Apple, pretože spoločnosť ťažila z povestí o potenciálne vysokom dopyte po jej smartfónoch. Štvrtým v zozname je ExxonMobil, ropný gigant, ktorý nedávno prehral proxy súťaž proti malému hedžovému fondu ESG.

Dividendový výnos: 0,90%

päťročný graf Apple, zdroj: GOOGLE

Apple

Spoločnosť Apple (AAPL:NASDAQ) sa umiestnila na treťom mieste v zozname, keď sa sledovanosť zvýšila o 7%. Akcie spoločnosti Apple za posledných 12 mesiacov zaznamenali dobrý vývoj, keď sa zhodnotili o 46% a dosiahli trhovú kapitalizáciu 2,4 bilióna dolárov.

Akcie spoločnosti Apple zaznamenali v poslednej dobe ďalšie zvýšenie, po tom, čo tlačové správy naznačili, že spoločnosť nariadila svojim dodávateľom zvýšiť produkciu telefónov novej generácie o 20% na 90 miliónov modelov. Okrem rastúceho predaja svojho kľúčového produktu iPhone zaznamenáva Apple zvýšený dopyt po jednotke služieb, vrátane Apple Music a Apple Pay, ako aj po slúchadlách a hodinkách Apple Watch.

Dynamita akcií neutíchala ani po správach, že Apple sa stal tretím najväčším predajcom smartfónov po Samsungoch a Xiaomi. Spoločnosť Samsung zostáva najväčším výrobcom s 19% na trhu, nasleduje Xiaomi so 17% a Apple so 14%. Marže spoločnosti Apple na jej telefónoch iPhone sa však nedajú prekonať.

Spoločnosť Apple vypláca ročnú dividendu vo výške 0,90%.

Dividendový výnos: 6,09%

päťročný graf ExxonMobil, zdroj: GOOGLE

ExxonMobil

ExxonMobil (XOM:NYSE) je posledný v zozname s nárastom sledovanosti o 3%. Spoločnosť Exxon zaznamenala v posledných dvoch týždňoch trend, keď ropný gigant prehral proxy súťaž s malým hedžovým fondom Engine Capital, ktorý získal malý podiel vo výške 40 miliónov dolárov. Výsledkom bolo, že do predstavenstva spoločnosti Exxon sa dostali traja noví riaditelia zo štyroch, ktoré presadil aktivistický investor.

Víťazstvo modelu Engine je jasným znamením, že investori spoločnosti Exxon chcú, aby spoločnosť naliehavejšie postupovala v boji proti zmene podnebia tým, že bude menej investovať do ropy a viac do obnoviteľnej energie. Uvidí sa, či budú noví členovia predstavenstva schopní posunúť spoločnosť novým smerom, ako jej rovnocenný BP (BP), ktorý sa zaviazal stať sa spoločnosťou s nulovou čistou hodnotou do roku 2050.

Akcie v spoločnosti ExxonMobil stúpajú tento rok zatiaľ o 34%, najmä vďaka rastúcim cenám ropy a optimizmu investorov, aby spoločnosť zmenila svoju stratégiu tak, aby sa stala ekologickejšou.

Spoločnosť Exxon vypláca dividendu vo výške 3,48 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu takmer 6%.

Záver

Apple údajne nariadil svojim dodávateľom zvýšiť produkciu telefónov novej generácie o 20%. Nakoniec ropný gigant Exxon prehral proxy súťaž s malým hedžovým fondom, ktorý presadzuje zmenu stratégie smerom k väčšej ekologickosti.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár