Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

3M, priemyselný konglomerát, ktorý vyrába všetko od bezpečnostných a priemyselných výrobkov po elektroniku až po produkty pre zdravotníctvo, je tretí v našom zozname. A zoznam uzatvára realitný investor Omega Healthcare.

Dividendový výnos: 3,05%

päťročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

3M

Spoločnosť 3M (MMM:NYSE), ktorá vyrába viac ako 60 000 produktov v oblasti priemyslu, zdravotníctva a bezpečnosti pracovníkov, obsadila tretie miesto v zozname a sledovanosť sa zvýšila o 23%.

Za druhý štvrťrok 3M vykázala lepšie výsledky. Tržby (8,9 miliardy dolárov) boli medziročne vyššie o 24,7%, pričom upravený prevádzkový peňažný tok (1,9 miliardy dolárov )bol vyšší o 2%. Spoločnosť uviedla, že akcionárom v priebehu štvrťroka vrátila 1,4 miliardy dolárov prostredníctvom spätného odkupu akcií a dividend. Akcie 3M sa v tomto roku zatiaľ zhodnotili o 18%.

Napriek tomu, že sa výsledky zlepšujú, nad akciou zostáva niekoľko mrakov. 3M sa zaoberá zákonnými záväzkami z PFAS, chemikáliou, ktorú už dávno vyrobila a ktorá sa vyliala do zeme a kontaminovala vodu. Teraz musí oblasť vyčistiť a s tým súvisiace náklady zatiaľ nie sú známe, rovnako ako ani to, či budú trpiace rodiny odmenené odškodným na súde.

Spoločnosť zároveň stále pracuje na dosiahnutí vyrovnania s vojnovými veteránmi, ktorých zasiahli chybné zátky do uší, ktoré viedli k strate sluchu.

Dividendový výnos: 8,24%

päťročný graf Omega Healthcare Investors, zdroj: GOOGLE

Omega Healthcare Investors

Spoločnosť Omega Healthcare Investors (OHI) za posledných štrnásť dní zaznamenala nárast sledovanosti o 17%, pričom je na poslednom mieste v tomto zozname.

Začiatkom augusta oznámila spoločnosť, ktorá investuje do prevádzkovateľov kvalifikovaných ošetrovateľských zariadení a zariadení pre asistovaný život, výsledky za druhý štvrťrok. Spoločnosť Omega vykázala tržby z prevádzok vo výške 180,8 milióna dolárov alebo približne 0,74 dolára na akciu v porovnaní so 186,5 miliónmi dolárov v rovnakom období minulého roka. Pokles je čiastočne pripísaný 5,8 miliónom dolárov nepeňažných nákladov.

Omega Healthcare vypláca ročnú dividendu 2,68 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos okolo 8%. Spoločnosť vypláca dividendy štvrťročne. Podiely spoločnosti Omega Healthcare sa za posledných 12 mesiacov zvýšili takmer o 8%, ale za posledných päť rokov zostali nižšie ako 5%.

Záver

3M taktiež odhalila solídne finančné výsledky, ale čelí vážnym právnym problémom. Napokon, spoločnosť Omega Healthcare, vypláca veľkú dividendu, ale jej akcie za posledných päť rokov stagnovali.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár