Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Technológie

Prvá časť

Bank of America sa umiestnila na prvom mieste v zozname, pretože jedna z najvýkonnejších bánk oznámila odchod kľúčového výkonného riaditeľa. Na druhom mieste v zozname sledovanosti je spoločnosť Intel, legendárny výrobca čipov, ktorý čelí silným konkurenčným výzvam.

Dividendový výnos: 2,05%

päťročný graf Bank of America, zdroj: GOOGLE

Bank of America

Bank of America (BAC:NYSE) obsadila počas týchto štrnástich dní prvú priečku v zozname s nárastom sledovanosti o 56%.

Bank of America je od finančnej krízy v roku 2009 jednou z najlepších v bankovom sektore a prevyšuje všetky hlavné spoločnosti ako Wells Fargo (WFC), Citigroup (C) a JP Morgan & Chase (JPM). Jedným z kľúčových prispievateľov k týmto výkonom je aj Tom Montag, výkonný riaditeľ, ktorý do banky vstúpil v roku 2008 od spoločnosti Merrill Lynch, ktorú v tom istom roku získala Bank of America. Montag oznámil, že do konca roka odíde do dôchodku.

Montag viedol investičné bankovníctvo Bank of America a pomohol vybudovať veľmi úspešnú jednotku, ktorá zahŕňa obchodovanie, komerčné bankovníctvo a fúzie a akvizície. Jeho náhly odchod do dôchodku bol pre niektorých pozorovateľov prekvapením a viedol k otázkam, kto ho nahradí.

Ktokoľvek bude ďalším lídrom investičnej banky, zdá sa, že investori dôverujú akciovému a riadiacemu tímu vedenému Brianom Moynihanom. Za posledných 30 dní akcie Bank of America vzrástli o takmer 10%, pričom porazili Wells Fargo, Citigroup a JP Morgan o približne 4-5 percentuálnych bodov.

Bank of America nedávno zvýšila svoje štvrťročné dividendy o takmer 17% na 21 centov na akciu, pretože úspešne prešla stresovým testom vykonaným Federálnym rezervným systémom. Výplatný pomer je teraz 26%, čo znamená, že pri súčasných cenách akcií je ročný výnos okolo 2%.

Dividendový výnos: 2,60%

päťročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

Intel

Spoločnosť Intel (INTC:NASDAQ) je na druhom mieste v zozname s nárastom sledovanosti o 20%.

Intel bol v správach potom, čo spoločnosť získala zákazku vlády USA na vedenie prvej fázy programu ministerstva obrany na zriadenie domácej infraštruktúry.

Potom, čo spoločnosť začiatkom tohto roka priviedla Pat Gelsingera ako svojho nového generálneho riaditeľa, Intel začal klásť väčší dôraz na svoju výrobnú časť, ktorá vyrába čipy. V marci spoločnosť oznámila investíciu vo výške 20 miliárd dolárov na výstavbu dvoch nových tovární a očakáva, že so stavebnými činnosťami začne tento rok.

Gelsinger v tlačových rozhovoroch uviedol, že očakáva, že sa Intel stane konsolidátorom priemyslu akvizíciou menších firiem, aby znížil výrobné náklady. Noviny hovorili o tom, že Intel chcel získať GlobalFoundries za zhruba 30 miliárd dolárov, ale neskôr ich zlikvidoval generálny riaditeľ GlobalFoundries.

Intel má výplatný pomer takmer 30%, a ročný dividendový výnos okolo 2,6%. 

Záver

Bank of America za posledné desaťročie prekonala svojich kolegov, ale teraz kľúčový prispievateľ k tomuto úspechu odchádza do dôchodku. Spoločnosť Intel získala vládny kontrakt na vedenie robustnej infraštruktúry na výrobu čipov.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár