Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality

Druhá časť

Energetická spoločnosť PPL je tretia v zozname sledovanosti, pretože sa spoločnosť zameriava na to, aby sa stala čisto-regulovanou spoločnosťou v USA. Zoznam uzatvára spoločnosť Arbor Realty Trust zameraná na hypotekárne investície do nehnuteľností.

Dividendový výnos: 5,52%

päťročný graf PPL, zdroj: GOOGLE

PPL

Energetická spoločnosť PPL (PPL:NYSE) obsadila tretie miesto v zozname s nárastom sleodvanosti o 19%. PPL prechádza transformačnou zmenou.

Začiatkom tohto roka spoločnosť predala svoju britskú verejnoprospešnú spoločnosť National Grid za 10,4 miliardy dolárov, čo jej podľa jej slov pomôže prestavať sa na vysoko regulovaný nástroj v USA. Výťažok bude použitý na splatenie dlhu 3,5 miliardy dolárov, pričom zvyšok bude buď vrátený akcionárom, alebo reinvestovaný do obnoviteľnej energie. Začiatkom augusta oznámila spoločnosť PPL plány na zníženie 80% emisií uhlíka do roku 2050 a pripojila sa tak k mnohým ďalším energetickým spoločnostiam v ich záväzku voči zelenej energii.

PPL má v posledných rokoch do značnej miery nízky výkon. Akcie PPL stratili za posledných päť rokov 16,7%, zatiaľ čo Reaves Utility Income Index získal 20%. Čiastočne je nedostatočná výkonnosť spôsobená podnikom spoločnosti v Británii, ktorý teraz zrušila.

Ročná dividenda PPL vo výške 1,66 dolára na akciu prináša pôsobivých 5,7%.

Dividendový výnos: 7,65%

päťročný graf Arbor Realty Trust, zdroj: GOOGLE

Arbor Realty Trust

Investičná spoločnosť Arbor Realty Trust (ABR:NYSE) zaoberajúca sa investovaním do hypotekárnych nehnuteľností je na poslednom mieste v zozname a zaznamenala nárast sledovanosti o 16%.

Akcie Arbor Realty sa pomaly zotavujú z masívneho výpredaja na jar 2020, ktorý vyplynul z pandémie koronavírusu a v súčasnosti sa obchoduje nad maximami pred pandémiou. Arbor Realty vypláca 76% svojich ziskov akcionárom prostredníctvom dividend, čo prináša výnos 7,6%.

Arbor Realty je držiteľom pôžičiek, ktoré slúžia sektoru REIT, ktorý bol v krízach historicky stabilný. Hypotékarna REIT navyše požičiava konzervatívne, takže jej príjmové toky sú relatívne bezpečné. Spoločnosť za posledných šesť rokov zvýšila svoje dividendy a patrí k najvýkonnejším hypotekárnym REIT. 

Záver

Energetická spoločnosť PPL dosahovala horšie výsledky ako jej rovesníci, pretože ju možno ťahalo dole jej britské podnikanie, ktoré nedávno predala. Nakoniec, konzervatívne pôžičky Arbor Realty Trust relatívne stabilnému rezidenčnému priemyslu viedli k bezpečnému príjmu. 

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár