Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Druhá časť

Za posledné dva týždne sa investori väčšinou zaujímali o spoločnosti, ktoré zvýšili ich výplaty akcionárom. Telekomunikačná spoločnosti Verizon a Altria Group, tretia a štvrtá v zozname,  nedávno zvýšili svoje dividendy.

Dividendový výnos: 4,71%

päťročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Verizon Communications

Telekomunikačný gigant Verizon Communications (VZ:NYSE) je tento týždeň na treťom mieste v zozname s nárastom sledovanosti o 12%. Na začiatku septembra Verizon zvýšil svoju štvrťročnú dividendu o 2% na 64 centov na akciu, 15. rok po sebe tak schválil štvrťročné zvýšenie dividend.

Napriek tomu, že akcie spoločnosti Verizon sú za posledných päť rokov len mierne vyššie, spoločnosť by mohla významne ťažiť zo zavedenia 5G, čo potenciálne robí jej akcie atraktívnymi z hľadiska rastu aj dividend. EBDITA sa zvýšila zo 42 miliárd dolárov v roku 2016 na 46,5 miliardy dolárov v roku 2020. A ziskovosť by sa mohla naďalej zvyšovať, pretože kapitálové výdavky spoločnosti na budovanie 5G infraštruktúry sa spomaľujú a začína využívať výhody.

Okrem možného zhodnotenia akcií prináša Verizon 4,7%, čo je oveľa viac ako priemerný dividendový výnos pre telekomunikácie 2,55%.

Dividendový výnos: 7,85%

päťročný graf Altria, zdroj: GOOGLE

Altria Group

Tabakový gigant Altria Group (MO:NYSE) uzatvára zoznam s miernym nárastom sledovanosti o 2%. Altria nedávno zvýšila svoje štvrťročné dividendy o 4,7% na 90 centov na akciu. Ide o 12-ty po sebe idúci ročný nárast tabakovej spoločnosti a výnos sa zvýši na viac ako 7%.

Napriek tomu, že Altria pôsobí v odvetví, o ktorom sa mnohí analytici domnievajú, že by mohlo za niekoľko desaťročí zaniknúť, stále prináša rast tržieb, čiastočne kvôli svojim investíciám do alternatívnych tabakových výrobkov – ako napr. vape.

Značne investuje do nefajčiarskych výrobkov a jej cieľom je pomôcť spotrebiteľom odkloniť sa od horľavých tabakových výrobkov.

Aj keď je dividenda spoločnosti Altria vysoká, akcie zostávajú z dlhodobého hľadiska riskantným činom, pretože nie je jasné, či bude prechod na spoločnosť bez dymu hladkou cestou.

Záver

Akcie spoločnosti Verizon sa za posledných päť rokov posunuli mimo, ale 5G sľubuje, že v nadchádzajúcej polovici desaťročia to akcie posilní. Altria Group napokon tiež zvýšila svoju dividendu, ale akcie zostávajú riskantnou hrou kvôli obavám z prechodu do sveta bez cigariet.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár