Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor

Verizon Communications a Realty Income, dve silné dividendové akcie, tento týždeň opäť rástli. Realty Income je najobľúbenejším grafom na burze za posledné dva týždne po tom, čo realitná spoločnosť s pôsobivou históriou alokácie kapitálu oznámila expanziu do kontinentálnej Európy. Druhá v zozname je Coca-Cola, ktorá trpí pandémiou koronavírusu, ale je na dobrej ceste k silnému uzdraveniu.

Dividendový výnos: 4,21%

päťročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Realty Income

Realty Income (O:NYSE) je najpopulárnejšou dividendovou akciou za posledné dva týždne a jej sledovanosť sa zvýšila o 31%. Za posledných štrnásť dní rástol Realty Income tak, že sa objavil na druhom mieste hneď za spoločnosťou Microsoft.

Realty Income, preslávená realitná spoločnosť s pôsobivými výsledkami v oblasti alokácie kapitálu a výnosov akcionárov, expanduje do kontinentálnej Európy. Minulý mesiac spoločnosť oznámila dohodu s francúzskym maloobchodníkom Carrefour, v rámci ktorej uzavrela transakciu spätného predaja a spätného prenájmu v hodnote 93 miliónov eur. Realty Income sa stane vlastníkom siedmich nehnuteľností, ktoré v rámci zmluvy o dlhodobom prenájme prenajme späť spoločnosti Carrefour.

Nehnuteľnosti sa nachádzajú v Španielsku a predstavujú debut spoločnosti Realty Income v kontinentálnej Európe. Spoločnosť má v súčasnosti rozsiahle portfólio nehnuteľností v USA a Veľkej Británii. Európa by mohla byť ďalším hnacím motorom rastu spoločnosti Realty Income, najmä ak spoločnosť používa rovnakú stratégiu, akú implementovala v iných jurisdikciách.

Realty Income je spravidla partnerom popredných priemyselných spoločností a silných spoločností, ako je Carrefour, čo minimalizuje riziko, že nájomníci zmeškajú platby za prenájom.

Realty Income vypláca svoje dividendy na mesačnej báze a v súčasnosti prináša výnos 4,3% ročne. Spoločnosť zvyšuje svoju dividendu takmer 25 rokov.

Dividendový výnos: 3,10%

päťročný graf Coca Cola, zdroj: GOOGLE

Coca Cola

Nápojový gigant Coca-Cola (KO:NYSE) obsadil v rebríčku druhú pozíciu s nárastom sledovanosti o 26%. Akcie Coca-Coly trpia pandémiou koronavírusu, pretože zvýšená spotreba doma nedokázala vyvážiť slabú spotrebu v baroch a reštauráciách. Momentálne je to 53 dolárov za akciu, akcie spoločnosti ešte nedosiahli úroveň pred pandémiou – 60 dolárov. V roku 2020 tržby spoločnosti klesli o 11,4% na 33 miliárd dolárov, ale v prvých dvoch štvrťrokoch roka sa výrazne zotavili, a to z približne 7,5 miliardy dolárov v štvrťroku júna 2020 na 10,1 miliardy dolárov v rovnakom období roku 2021. Medzitým čistý príjem prudko vzrástol o 48 % v júni 2021 v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Napriek tomu, že obsahuje niektoré z najpredávanejších sódoviek, investori sa môžu obávať zlých účinkov sladkých nápojov na zdravie spotrebiteľov. To môže v dlhodobom horizonte viesť k slabému rastu alebo klesajúcim tržbám. Na kompenzáciu poklesu tržieb Coca-Cola zahájila nové iniciatívy vrátane zdravých alternatív ako je voda, športové nápoje a rastlinné nápoje.

Dividendy spoločnosti Coca-Cola prinášajú 3,2% a spoločnosť zvyšuje svoje výplaty akcionárom takmer 60 rokov.

Záver

Realty Income robí svoj prvý vpád do kontinentálnej Európy s dohodou o spätnom prenájme predaja s obrovským francúzskym maloobchodníkom Carrefour. Spoločnosť Coca-Cola zaznamenala dramatické zotavenie svojich tržieb po pandémii koronavírusu, ale akcie ešte nedosiahli predpandemické maximá.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár