Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Tretí v zozname je výrobca cigariet British American Tobacco, ktorý nedávno vyhral patentový súdny spor s úhlavným rivalom Phillip Morris International. Zoznam sledovanosti uzatvára spoločnosť Verizon.

Dividendový výnos: 8,55%

päťročný graf British American Tobacco, zdroj: GOOGLE

British American Tobacco

British American Tobacco (BTI:NYSE) je na treťom mieste v zozname s nárastom sledovanosti o 13%. Minulých štrnásť dní bola štvrtou najtrendovejšou akciou ďalšia tabaková spoločnosť Altria (MO:NYSE).

Spoločnosť British American Tobacco nedávno získala dôležité právne víťazstvo nad medzinárodnou pobočkou spoločnosti Altria Phillip Morris International (PM:NYSE). Koncom tohto leta sudca rozhodol, že Phillip Morris porušil patent spoločnosti British American Tobacco, keď vyrábal a uvádzal na trh svoj veľmi úspešný výrobok IQOS, zariadenie na zahrievanie tabaku. British American Tobacco bol prvým, kto vynašiel podobný výrobok v 90. rokoch, ale medzi spotrebiteľmi sa nikdy neujal.

Vzhľadom na nedávny trend smerom k zdravším alternatívam k fajčeniu bol Phillip Morris prvým, kto komercializoval IQOS a mal relatívne silný úspech v zahraničí. British American neskôr uviedol na trh podobný produkt s názvom Glo, ale zaostáva za IQOS.

Vďaka tomuto víťazstvu na súdoch môže byť Phillip Morris nútený licencovať technológiu od British American Tobacco predtým, ako prevedie práva na spoločnosť Altria na komercializáciu v USA. V skutočnosti Altria zastavila expanziu IQOS v USA.

Dividendy prinášajú pôsobivých 8,5% ročne pri výplatnom pomere 66%. Jej tržby sa zvýšili zo 14 miliárd dolárov v roku 2016 na 25 miliárd dolárov v roku 2020. Jej akcie však za rovnaké obdobie stratili viac ako 40%.

Dividendový výnos: 4,81%

päťročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Verizon Communications

Spoločnosť Verizon Communications (VZ:NYSE) je v posledných dvoch týždňoch na poslednom mieste v zozname. Verizon nedávno na konferencii virtuálnych investorov predstavil svoje potenciálne hnacie sily ďalšieho rastu.

Spoločnosť uviedla, že sa bude zameriavať na zlepšovanie svojej siete a pokračovanie v zavádzaní svojich schopností 5G. V rámci toho Verizon dúfa, že prinúti zákazníkov, aby si kúpili predplatné za vyššie ceny, pričom očakáva, že povedú k 4%-nému ročnému tempu rastu. Od roku 2016 sa Verizon priblížil k dosiahnutiu cieľa 4%-nej miery rastu iba v roku 2018.

Medzi ďalšie opatrenia na zvýšenie príjmu, ktoré spoločnosť predstavila, patria nové služby, ako je širokopásmové pripojenie, partnerstvo s tvorcami obsahu a veľkoobchodné ponuky pre 5G.

Záver

British American Tobacco získal dôležité súdne víťazstvo nad svojim úhlavným rivalom Phillip Morris International. Verizon dúfa, že dosiahne 4%-ný ročný nárast tržieb predajom cenovo dostupných 5G služieb svojim zákazníkom.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár