Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Zdravotníctvo

Spoločnosť Merck & Co. venovala najväčšiu pozornosť pripravovanej kontrole FDA pre svoju pilulku COVID-19 a jej významný dividendový výnos. Na druhom mieste v zozname je spoločnosť Apple Inc. so svojimi oznámeniami o nových produktoch a úspechmi súvisiacimi s obsahom.

Dividendový výnos: 3,30%

päťročný graf Merck, zdroj: GOOGLE

Merck & Co.

Merck & Co. (MRK:NYSE) je tento týždeň na vrchole zoznamu s 56%-ným nárastom sledovanosti po tom, čo FDA oznámila plány prediskutovať experimentálnu tabletku COVID-19 – molnupiravir.

Tabletka bola vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Ridgeback Biotherapeutics a nedávno bolo požiadané o povolenie na núdzové použitie (EUA) pre orálne antivirotiká. Zatiaľ čo liek znižuje riziko hospitalizácie a úmrtia o 50 %, jeho účinnosť bude v konečnom dôsledku závisieť od toho, ako rýchlo je predpísaný a či pacienti dodržiavajú užívanie viacerých tabliet v jeden deň.

Spoločnosť tiež ponúka štvrťročnú dividendu 0,65 dolárov, čo predstavuje 3,3%-ný forwardový výnos. Aj keď sa dividenda medzikvartálne nezvýšila, odráža významnú prémiu v porovnaní s priemerným výnosom zdravotníckeho priemyslu ktorý je 1,6 %. Spoločnosť má tiež desaťročnú históriu medziročného zvyšovania dividend.

Dividendový výnos: 0,59%

päťročný graf Apple, zdroj: GOOGLE

Apple Inc.

Spoločnosť Apple Inc. (AAPL:NASDAQ) je na druhom mieste so 42%-ným nárastom sledovanosti po predstavení hodiniek Watch Series 7, ktoré ponúkajú vylepšenia odolnosti, väčšiu plochu obrazovky, dlhšiu výdrž batérie a ďalšie výhody. Oznámenie prichádza krátko po najnovšom uvedení iPhone na trh a kombinácia by mohla pripraviť spoločnosť na solídnu sezónu sviatkov v štvrtom štvrťroku.

Okrem nového hardvéru sa Apple TV+ spoločnosti stal vážnou konkurenciou pre Netflix Inc. (NFLX), Amazon.com Inc. (AMZN) a ďalšie spoločnosti v streamingovom priestore. Apple Fitness+ tiež rastie s podporou trénerov celebrít, čo by sa mohlo dobre spojiť s uvedením nových Apple Watch.

Investori by si však mali dávať pozor na senátorku Amy Klobucharovú, D-Minn., predsedníčku senátu pre politiku hospodárskej súťaže, antitrustové práva a práva spotrebiteľov, ktorá plánuje predložiť významný protimonopolný zákon zameraný na veľké technologické spoločnosti. Návrh zákona má podporu aj od člena hodnotiaceho výboru pre súdnictvo Chucka Grassleyho, R-Iowa, čo odráža podporu oboch strán pre väčšiu priemyselnú reguláciu.

Aj keď Apple nie je historicky známy svojimi vysokými dividendami, spoločnosť vypláca štvrťročnú dividendu 0,22 dolárov, čo predstavuje 0,6%-ný forwardový výnos. Dividendový výnos je nižší ako priemerný výnos 1,4% v technologickom priemysle, ale spoločnosť má desaťročnú históriu každoročného zvyšovania svojich dividend.

Záver

Merck & Co., Apple Inc., sú v trende za posledný týždeň. Okrem svojich základných príbehov ponúka spoločnosť Merck dividendové výnosy, ktoré výrazne prevyšujú ich obdobné odvetvia.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár