Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor

ExxonMobil Corp. a Home Depot Inc. uzatvárajú zoznam sledovanosti vďaka priaznivým trendom v cenách energií a na trhu s bývaním.

Dividendový výnos: 5,51%

päťročný graf ExxonMobil, zdroj: GOOGLE

ExxonMobil Corp.

Spoločnosť ExxonMobil Corp. (XOM:NYSE) je na treťom mieste s 31%-ným nárastom sledovanosti, pretože ceny ropy a zemného plynu stále rastú. Uprostred rally tohto sektora investori čoraz viac vyhľadávajú príležitosti s vysoko kvalitnými aktívami a potenciálnou objaviteľskou hodnotou – ako napríklad Exxon.

Okrem diferencovanej základne aktív spoločnosť nedávno oznámila významné zvýšenie svojich odhadov obnoviteľných zdrojov z bloku Stabroek pri pobreží Guyany na 10 miliárd barelov ekvivalentu ropy. Predbežné odhady spoločnosti v treťom štvrťroku tiež naznačovali, že vyššie ceny zemného plynu môžu v druhom štvrťroku zdvihnúť zisky.

Spoločnosť vypláca akcionárom štvrťročnú dividendu 0,87 dolárov, čo predstavuje 5,5%-ný forwardový výnos, ktorý je výrazne vyšší ako priemer v odvetví – 4,4%-ný výnos. Aj keď spoločnosť nemá dlhú históriu zvyšovania výplat dividend, jej výplatný pomer 75% zostáva v prijateľných medziach.

Dividendový výnos: 1,80%

päťročný graf Home Depot, zdroj: GOOGLE

Home Depot Inc.

Spoločnosť Home Depot Inc. (HD:NYSE) dopĺňa zoznam s 28%-ným nárastom sledovanosti. Zatiaľ čo priemysel zápasí s nedostatkom tovaru z dodávateľského reťazca, spoločnosť a mnohí jej kolegovia kupujú kontajnery alebo si prenajímajú svoje vlastné lode, aby vyriešili tieto obavy. Medzitým by Bidenovo oznámenie o nepretržitej prevádzke v prístave Los Angeles mohlo zmierniť túto situáciu.

Samozrejme, za väčšinu pozitívneho vývoja spoločnosti je zodpovedný silný trh s bývaním. Spoločnosť dramaticky zvýšila svoje tržby na meter štvorcový vďaka dodávateľom, ktorí sa pri dokončovaní projektov spoliehajú na reťazec domácich potrieb. Home Depot Pro predstavoval 45% tržieb spoločnosti počas posledného štvrťroka, ale predstavoval len 5 % zákazníkov.

Spoločnosť tiež vypláca dividendu 6,60 dolárov na akciu, čo predstavuje forwardový výnos 1,88%. S deviatimi po sebe idúcimi rokmi rastúcich výplat dividend sa akcionári začali spoliehať na akcie ako na spoľahlivého platiteľa pasívneho výnosu v kombinácii s rastom akcie.

Záver

Merck & Co., Apple Inc., ExxonMobil Corp. a Home Depot Inc. boli trendové za posledný týždeň. Okrem svojich základných príbehov ponúkajú spoločnosti Merck a ExxonMobil dividendové výnosy, ktoré výrazne prevyšujú ich obdobné odvetvia.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár