Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa Technológie

Týchto štrnásť dní bolo všetko o reportovaných výsledkoch hospodárenia. Veľký ropný koncern ExxonMobil vykázal silné zisky v dôsledku vyšších cien energií. Microsoft bol na druhom mieste, keď predbehol Apple ako najväčšiu spoločnosť na svete podľa trhovej kapitalizácie.

Dividendový výnos: 5,41%

päťročný graf ExxonMobil, zdroj: GOOGLE

ExxonMobil

ExxonMobil (XOM:NYSE) sa tento týždeň umiestnil na prvom mieste v rebríčku a zaznamenal nárast sledovanosti o 38%.

Exxon vykázal v treťom štvrťroku silné zisky, ktoré podporili vyššie ceny energií a silný dopyt po palivách. Spoločnosť uviedla, že jej čistý príjem v treťom štvrťroku vyskočil na 6,7 ​​miliardy dolárov zo straty 680 miliónov dolárov v rovnakom období minulého roka. Na prekvapenie analytikov Exxon obnovil program spätného odkúpenia akcií, ktorý pravdepodobne obohatí akcie v nadchádzajúcich štvrťrokoch. Spoločnosť oznámila plán na odkúpenie akcií v hodnote 10 miliárd dolárov do roku 2023.

Okrem spätného odkúpenia akcií Exxon vypláca dividendu, ktorá v súčasnosti prináša 5,41 %, čo je takmer o percentuálny bod viac ako je priemer v energetickom sektore. Okrem toho sa akcie spoločnosti ExxonMobil za posledných 12 mesiacov zhodnotili o viac ako 90 %, hoci akcie sa stále obchodujú na polovici svojho maxima z roku 2014.

Exxon za posledných 12 mesiacov prekonal svojich mega-cap kolegov ako Chevron (CVX) a Royal Dutch Shell (RDS-A), čiastočne preto, že bol nútený pridať troch nových riaditeľov do svojho predstavenstva po kampani ESG zo strany aktivistického investora. Úspech aktivistov bol jasným signálom pre vedenie spoločnosti, že investori chcú, aby spoločnosť viac investovala do obnoviteľných zdrojov a zbavila sa investícií do fosílnych palív.

Dividendový výnos: 0,75%

päťročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Microsoft

Microsoft (MSFT:NASDAQ) obsadil druhé miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 27%.

Microsoft sa v týchto štrnástich dňoch držal trendu, keďže softvérový gigant vykázal silné zisky a predbehol Apple (AAPL:NASDAQ) ako najväčšiu spoločnosť na svete podľa trhovej kapitalizácie. Ku koncu 1. novembra mal Microsoft trhovú kapitalizáciu 2,47 bilióna dolárov, zatiaľ čo Apple mal hodnotu 2,46 bilióna dolárov.

V treťom štvrťroku vzrástli Microsoftu výnosy o 22 %, k čomu prispela najmä cloudová divízia, ktorej tržby vzrástli o 36 %. Microsoft tiež vykázal čistý príjem vo výške 20,5 miliardy USD, čo je o 47 % viac v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Spoločnosť do značnej miery ťažila z trendu digitalizácie, ktorý bude pravdepodobne pokračovať.

Microsoft tiež vypláca dividendu vo výške 2,48 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu 0,75%. Jeho výplatný pomer je 31%.

Záver

ExxonMobil vykázal silné výsledky vďaka vyšším cenám ropy a plynu. Spoločnosť Microsoft predbehla Apple ako najhodnotnejšiu spoločnosť na svete, pretože zisky spoločnosti Microsoft zvýšili jej cloudové ponuky.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár