Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Týchto štrnásť dní bolo všetko o reportovaní výsledkov hospodárenia. Apple, ktorý je na poslednom mieste v zozname, zaznamenal pomerne slabé zárobky kvôli problémom s dodávateľským reťazcom. Coca Cola, ktorá sa umiestnila na treťom mieste, sa zotavuje z pandémie koronavírusu so zlepšujúcimi sa zárobkami.

Dividendový výnos: 2,96%

päťročný graf CocaCola, zdroj: GOOGLE

Coca Cola

Nápojová spoločnosť Coca Cola (KO:NYSE) zaznamenala za posledných štrnásť dní nárast sledovanosti o 17% a obsadila tretie miesto v zozname. Coca Cola vykázala za tretí štvrťrok silné zisky s tržbami vo výške 10,04 miliardy dolárov, ktoré prekonali očakávania 9,75 miliardy dolárov. Zisk KO sa zvýšil z 1,7 miliardy dolárov na 2,5 miliardy dolárov.

Coca-cola sa vyvíja aj po tom, čo súhlasila s kúpou všetkých akcií výrobcu nápojov Bodyarmor za 5,6 miliardy dolárov, čo je najväčšia akvizícia od akvizície reťazca kaviarní Costa Coffee so sídlom v Spojenom kráľovstve v roku 2018 za 5,1 miliardy dolárov.

Akvizícia pomôže Cole lepšie konkurovať na trhu športových nápojov, ktorému v súčasnosti dominuje PepsiCo s nápojom Gatorade. Bodyarmor je teraz druhým najväčším hráčom po Coke’s Powerade.

Cola vypláca akcionárom dividendu vo výške 1,68 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos okolo 3%.

Dividendový výnos: 0,58%

päťročný graf Apple, zdroj: GOOGLE

Apple

Apple (AAPL:NYSDAQ) je v rebríčku posledný s nárastom sledovanosti o 14%. Apple stratil titul najhodnotnejšej spoločnosti na svete v prospech Microsoftu po tom, čo zverejnil neuspokojivú správu o zisku. V treťom štvrťroku tržby spoločnosti Apple medziročne vzrástli o 29% na 83,3 miliardy dolárov, čo však bolo o 1 miliardu dolárov menej, než očakávali analytici. Spoločnosť obvinila výsledky z problémov dodávateľského reťazca, ktoré podľa generálneho riaditeľa Tima Cooka ovplyvnili príjmy približne o 6 miliárd dolárov.

Dopyt bol však zjavne veľmi silný a Apple by mohol v nasledujúcich štvrťrokoch vykázať silnejšie výsledky. Podiely v Apple medziročne vzrástli o 15%.

Spoločnosť vypláca akcionárom o niečo nižšiu dividendu ako Microsoft, približne 0,88 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos okolo 0,6%.

Záver

Príjmy spoločnosti Apple boli nižšie, ako sa očakávalo, kvôli problémom s dodávateľským reťazcom. Medzitým sa zisky Coca Coly zotavujú z pandémie a spoločnosť urobila veľkú akvizíciu odkúpením spoločnosti Bodyarmor.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár