Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Trendy týchto posledných dvoch týždňov nevyzerajú v porovnaní s tými poslednými nejako inak. British American Tobacco je na prvom mieste v zozname, pretože jeho dividenda vyzerá lukratívne. IBM, ďalšia spoločnosť s vysokou dividendou, sa stala trendom, keď vyčlenila svoj biznis s IT službami do spoločnosti Kyndryl.

Dividendový výnos: 8,69%

päťročný graf British American Tobacco, zdroj: GOOGLE

British American Tobacco

British American Tobacco (BTI:NYSE) zaznamenalo za týchto štrnásť dní nárast sledovanosti o 19% a obsadilo prvé miesto v zozname sledovanosti.

British American Tobacco, popredná svetová tabaková spoločnosť, získala podporu po tom, čo americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) konečne povolil R.J. Reynoldsovo vapingové zariadenie Vuse, čo je prvá e-cigareta, ktorá získala takéto povolenie v USA. FDA uviedla, že používanie Vuse by mohlo pomôcť existujúcim fajčiarom znížiť spotrebu tradičných cigariet. R.J. Reynolds je v úplnom vlastníctve BTI.

Napriek povoleniu bude BTI pravdepodobne naďalej bojovať s klesajúcim predajom. Celkovo sa verí, že rast na trhu s elektronickými cigaretami nestačí na vyrovnanie poklesu tradičných cigariet. To znamená, že BTI môže mať v dohľadnej budúcnosti problém s rastom organického predaja.

Jeho dividenda v súčasnosti prináša slušných 8% ročne. Tento výnos však vymazala slabá výkonnosť ceny akcií, ktorá za posledných 12 mesiacov klesla o 8,4% a za posledných päť rokov klesla o 40%.

Dividendový výnos: 5,65%

päťročný graf IBM, zdroj: GOOGLE

IBM

Technologický gigant IBM (IBM:NYSE) je druhý v zozname s nárastom sledovanosti o 10%. Dividendové výnosy IBM dosahujú silných 5,5% ročne, spoločnosť sa chvíľu snažila zvýšiť svoje výnosy a ziskovosť ale jej akcie tiež nedosahovali dostatočný výkon.

V snahe zvrátiť pokles IBM nedávno dokončila vyčlenenie svojho segmentu služieb do spoločnosti Kyndryl, ktorý bol zodpovedný za 25% tržieb.

IBM dúfa, že Kyndryl, ktorého význam ako prevádzkovateľa údržby IT klesol, keď zákazníci prešli na cloudové služby poskytované spoločnosťami Microsoft (MSFT) a Amazon (AMZN), bude mať lepšiu pozíciu na rast na samostatnom základe, pretože môže nadviazať partnerstvá s cloudovými predajcami. V skutočnosti 12. novembra 2021 Kyndryl oznámil globálne partnerstvo so spoločnosťou Microsoft v nádeji, že to povedie k trhovým príležitostiam v hodnote niekoľkých miliárd dolárov pre obe spoločnosti.

Po odčlenení bude IBM okrem iných iniciatív vsádzať na umelú inteligenciu (AI) a bezpečnosť, aby sa spoločnosť vrátila na rastovú trajektóriu.

Záver

Spoločnosť British American Tobacco získala povolenie na používanie svojho výrobku vape od Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), ale predpokladaná zdravšia alternatíva k fajčeniu pravdepodobne nevyváži pokles predaja tradičných cigariet. IBM dúfa, že odčlenenie jej podnikania v oblasti služieb umožní obom samostatným spoločnostiam prosperovať po desaťročí neuspokojivých výnosov.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár