Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Technológie

Trendy týchto štrnástich dní nevyzerajú v porovnaní s tými poslednými príliš inak. ExxonMobil, momentálne štvrtý v zozname, bol minulý týždeň najobľúbenejším tickerom. Medzitým Microsoft, momentálne tretí v zozname, bol tiež v móde ako uviedol aj posledný trendový článok, keďže trhovou kapitalizáciou prekonal Apple.

Dividendový výnos: 0,72%

päťročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Microsoft

Microsoft (MSFT:NASDAQ) sa umiestnil na treťom mieste v zozname, keď zaznamenal nárast sledovanosti o 5%. Microsoft bol druhým najpopulárnejším tickerom v poslednom článku o trendoch.

A to z dobrého dôvodu. Okrem toho, že sa spoločnosť Microsoft nedávno stala najväčšou spoločnosťou na svete podľa trhovej kapitalizácie, už sa presúva na územie spoločnosti Meta. Facebook (FB:NASDAQ) vzbĺkol po tom, čo nedávno zmenil svoj názov na Meta, aby sa mohol sústrediť na vytváranie „metasveta“.

Microsoft už vytvára metaverse pre kancelárske nastavenie. Microsoft zavedie funkcie metaverse pre svojich 250 miliónov zákazníkov Teams, čo umožní pohlcujúcejší virtuálny zážitok. Používatelia si okrem iného budú môcť vytvárať avatarov a animácie.

V porovnaní s Meta, Microsoft zaujal viac inkrementalistický prístup k budovaniu metaverse, ale môže to byť ten správny, vzhľadom na potreby zákazníkov prispôsobiť sa novým veciam.

Dividendové výnosy spoločnosti Microsoft sú 0,7% a investorov odmeňuje pôsobivým výkonom cien akcií.

Dividendový výnos: 5,80%

päťročný graf ExxonMobil, zdroj: GOOGLE

ExxonMobil

ExxonMobil (XOM:NYSE) je posledný v zozname s malým nárastom sledovanosti – len o 3%.

Po rokoch klesajúcej prevádzkovej výkonnosti a návratnosti akcií sa zdá, že Exxon teraz ťaží z určitej silnej dynamiky, ktorú poháňajú rastúce ceny ropy. Od dosiahnutia minima na konci roka 2020 akcie teraz vzrástli o viac ako 96%, čím prekonali podobné spoločnosti ako BP (BP), Shell (RDS-B) a Chevron (CVX).

Silný výkon posilnil dôveru manažmentu, že dokáže dosiahnuť svoje ciele a zdvojnásobiť zisky – z 15 miliárd dolárov v roku 2017 na 31 miliárd dolárov v roku 2025. Zisky sa vo veľkej miere použijú na výnosy akcionárov, ako sú dividendy a spätné odkúpenia a investície do nízkouhlíkových technológií.

Exxon vypláca dividendu 3,52 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 5,8%.

Záver

Microsoft spúšťa svoju vlastnú verziu metaverse, ktorá pravdepodobne bude konkurovať spoločnosti Meta, vlastenou Facebookom. Nakoniec sa zdá, že spoločnosť ExxonMobil je presvedčená, že do roku 2025 zdvojnásobí svoje príjmy.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár