Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Čitatelia sa počas týchto štrnástich dní najviac zaujímali o akcie energií a oblečenia. Dillard’s a Gap obsadili prvé dve pozície. Dillard’s sa objavil v trendoch vďaka ohláseniu veľkej špeciálnej dividendy, zatiaľ čo Gap zverejnil neuspokojivé výsledky.

Dividendový výnos: 0,32%

päťročný graf Dillard’s, zdroj: GOOGLE

Dillard’s

Dillard’s (DDS:NYSE) obsadil počas týchto štrnástich dní prvé miesto a zaznamenal nárast sledovanosti o 178%, čo nie je prekvapujúce. Akcie reťazca obchodných domov sa obchodujú na rekordných úrovniach, pretože spoločnosť od pandémie dosahuje silné finančné výsledky, aj keď ostatní maloobchodní predajcovia obchodných domov stagnujú.

Spoločnosť Dillard’s v posledných štvrťrokoch skutočne zaznamenávala rastúce tržby a ziskové marže, čím prekvapila analytikov a pozorovateľov trhu. Zatiaľ čo tržby sa stále zotavujú, maloobchodné hrubé marže sú výrazne nad úrovňami pred pandémiou na úrovni takmer 47%. Čistá zisková marža sa zvýšila z 3% v treťom štvrťroku 2020 na 13% v rovnakom období tohto roka.

Akcie za posledných 12 mesiacov raketovo vzrástli o viac ako 630% a dosiahli rekordnú trhovú kapitalizáciu 7 miliárd dolárov. Okrem silného výkonu akcií spoločnosť Dillard’s nedávno oznámila špeciálnu dividendu vo výške 15 dolárov na akciu splatnú 15. decembra akcionárom z 29. novembra. To predstavuje výnos takmer 5%. Okrem toho spoločnosť deklarovala pravidelnú dividendu vo výške 0,20 dolárov na akciu, čo v súčasnosti prináša len 0,32%.

Dividendový výnos: 2,87%

päťročný graf Gap, zdroj: GOOGLE

Gap

Gap (GPS:NYSE) je druhý v rebríčku s predstihom v sledovanosti 142%.

Na rozdiel od Dillard’s, Gap naďalej trpel slabými výsledkami a jeho akcie to odzrkadľovali. Tržby spoločnosti za tretí štvrťrok mierne klesli v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, pričom spoločnosť prešla na stratu 152 miliónov dolárov oproti zisku 95 miliónov dolárov. Dopyt po produktoch Gap bol zjavne silný, ale spoločnosť mala problémy s plnením objednávok kvôli problémom s dodávateľským reťazcom.

Akcie spoločnosti Gap klesli o 30% za jeden deň po tom, čo oznámila výsledky za tretí štvrťrok, ktoré sklamali analytikov, čím sa straty zvýšili o 50% od dosiahnutia vrcholu po pandémii v máji 2021.

To by sa však mohlo ukázať ako dobrý vstupný bod, najmä ak sa faktory dodávateľského reťazca zmiernia a dopyt zostane silný. Gap vypláca dividendu vo výške 0,48 dolárov na akciu, výsledkom čoho je výnos 2,9%.

Záver 

Trhové výsledky Dillard’s a jeho akcie prekonali väčšinu prevádzkovateľov obchodných domov. Na druhom konci spektra je Gap, ktorý má problémy s uspokojením rastúceho dopytu po svojich produktoch v dôsledku problémov s dodávateľským reťazcom a tým utrpeli jeho akcie.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár