Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa

Tretie miesto obsadila čínska ropná a plynárenská spoločnosť PetroChina a zoznam uzatvára ďalšia energetická spoločnosť Clearway.

Dividendový výnos: 7,61%

päťročný graf PetroChina, zdroj: GOOGLE

PetroChina

PetroChina (PTR:NYSE) je tretia v zozname so 100%-ným predstihom v sledovanosti. PetroChina, najväčšia ázijská ropná a plynárenská spoločnosť, vykázala v prvých troch štvrťrokoch 2021 solídne výsledky vďaka rastúcim cenám ropy a plynu. PetroChina vykázala čistý zisk 75 miliárd RMB (11,8 miliárd dolárov) pri tržbách 295 miliárd dolárov.

PetroChina je kontrolovaná čínskou vládou, ale jej akcie sa zdajú byť podhodnotené vzhľadom na jej vyhliadky rastu v Ázii. V súčasnosti sa obchoduje s pomerom ceny k zisku len 10. Medzitým sa aj jej akcie obchodujú výrazne pod účtovnou hodnotou, čo je ďalší ukazovateľ ocenenia.

Akcie PetroChina vzrástli medziročne o 36%, ale za posledných päť rokov zostali nižšie o viac ako 38%.

Okrem silného výkonu v tomto roku by investori mali očakávať aj mimoriadnu dividendu. Spoločnosť vypláca dividendu vo výške 4,02 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 7,6%.

Dividendový výnos: 3,68%

päťročný graf Clearway Energy, zdroj: GOOGLE

Clearway Energy

Spoločnosť Clearway Energy (CWEN:NYSE) zaujala posledné miesto v zozname so silným nárastom sledovanosti o 91%. Clearway, solídna dividendová akcia, bola v novinkách po tom, čo posilnila svoju hotovosť predajom svojej tepelnej činnosti súkromnej investičnej spoločnosti KKR za 1,9 miliardy dolárov.

Okrem tohto strategického kroku spoločnosť Clearway oznámila silné výsledky za tretí štvrťrok a vedenie poznamenalo, že je na dobrej ceste k splneniu svojich finančných cieľov. V dôsledku toho spoločnosť zvýšila svoju štvrťročnú dividendu o 1,6% na 0,34 dolárov na akciu (ročná dividenda je teda vo výške 1,36 dolárov). Táto dividenda v súčasnosti prináša 3,6%, ale cieľom spoločnosti je pokračovať v raste. Do roku 2026 má za cieľ ročné zvýšenie dividend v rozsahu 5% – 8%.

Záver

PetroChina sa zdá byť podhodnotená, najmä preto, že ťažila zo silných cien ropy a plynu a jej vyhliadky na rast v Ázii sú silné. Spoločnosť Clearway predala obchodnú jednotku KKR a zvýšila svoju dividendu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár