Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Tretia v zozname sledovanosti je tabaková spoločnosť Altria, akcia s vysokou dividendou, ktorá naďalej láka investorov. Zoznam uzatvára telekomunikačná spoločnosť AT&T.

Dividendový výnos: 7,46%

päťročný graf Altria, zdroj: GOOGLE

Altria Group

Tabaková spoločnosť Altria Group (MO:NYSE) obsadila tento týždeň tretie miesto v rebríčku, pričom jej sledovanosť vzrástla o 22%. Ako vždy boli investori nadšení zo šťavnatej a stabilnej dividendy spoločnosti, ale jej investičný príbeh zostáva spochybnený.

Altria ponúka dividendu 3,60 dolárov na akciu pri výplatnom pomere 74%. Táto výplata prináša akcionárom pekných 7,9%, hoci tieto výplaty dividend sú viac než kompenzované zlou výkonnosťou cien akcií.

Altria sa pokúša posunúť od tradičných tabakových výrobkov k nefajčiarskym alternatívam, ako sú vapes a orálny tabak. Niektoré z týchto iniciatív však zlyhali, vrátane investície do výrobcu vape Juul Labs, ktorý čelí zvýšenej regulačnej kontrole. Akcie spoločnosti Altria v tomto roku zatiaľ vzrástli o 5,5%.

Dividendový výnos: 8,75%

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T

Telekomunikačný operátor AT&T (T:NYSE) je v zozname posledný so skokovým nárastom sledovanosti o 17%. Výkonnosť akcií spoločnosti bola v posledných mesiacoch taká zlá, že jej akcie teraz prinášajú ohromujúcich 9%, čo je na spoločnosť s kvalitou AT&T dosť vysoké.

AT&T skutočne plánuje znížiť svoje výplaty akcionárom z približne 55% voľného peňažného toku na približne 40% po odčlenení svojej divízie WarnerMedia, ktorá je v procese zlúčenia s Discovery.

Po neúspešnom pokuse o vybudovanie konglomerátu sa AT&T teraz snaží zamerať na 5G a internet a stať sa čistou širokopásmovou spoločnosťou. Jeho úhlavný rival Verizon Communications nasledoval podobnú stratégiu a bol odmenený silnejším výkonom akcií. Za posledný rok akcie AT&T klesli o 15%.

Záver

Altria Group vypláca vysoké dividendy, ale jej investičný príbeh je spochybnený sériou neúspechov vyplývajúcich z jej investícií do bezdymových produktov. Dividendové výnosy AT&T dosahujú 9%, ale tieto budú znížené po tom, čo spoločnosť dokončí odčlenenie WarnerMedia.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár