Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Ropa Telekomunikácie

Komodity a najmä ropa boli v móde od začiatku roka 2022. Na posledné miesto v zozname sledovansoti sa dostal ropný gigant Exxon Mobil. Spomedzi týchto spoločností zameraných na komodity obsadil tretie miesto komunikačný gigant Verizon.

Dividendový výnos: 4,80%

päťročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Verizon Communications

Tretia v rebríčku je Verizon Communications (VZ:NYSE) s nárastom sledovanosti o 45%.

Verizon, defenzívna hra vyplácajúca rekordný dividendový výnos 4,8%, bola v poslednej dobe v správach po tom, čo bola zastavená jej snaha spustiť takzvané C-pásmové spektrum pre 5G. Letecký priemysel reprezentovaný Federálnou správou letectva uviedol, že spektrum C-pásma môže narúšať prevádzku približne 50 letísk a spôsobiť meškania. V dôsledku toho sa Verizon aj jeho rival AT&T (T:NYSE) dohodli na odložení spustenia C-pásma o dva týždne, aby zaviedli pre letiská zmiernenie.

Spustenie C-pásma bude začiatkom modernizácie spektra spoločnosti, o ktorej investori dúfajú, že naštartuje rast. S vyššou rýchlosťou sťahovania a nahrávania investori Verizon dúfajú, že spoločnosť môže účtovať viac za neobmedzené dátové balíky a zároveň dúfajú, že bude mať viac zariadení pre domácnosť.

Dividendový výnos: 4,90%

päťročný graf ExxonMobil, zdroj: GOOGLE

Exxon Mobil

Exxon Mobil (XOM:NYSE), pravidelná stálica našich trendov, obsadil posledné miesto sledovanosti týchto štrnástich dní a jeho sledovanosť vzrástla o 30%. Akcie Exxon Mobil dosiahli maximá, aké sme nezažili od doby pred pandémiou koronavírusu a to vďaka silnému dopytu po palivách a rastúcim cenám ropy.

Exxon vypláca dividendu vo výške 3,50 dolárov na akciu ročne, výsledkom čoho je výnos blízko 5%. Investori začali byť pri spoločnosti optimistickejší, odkedy začala byť ústretovejšia k akcionárom, čo zahŕňa vrátenie väčšieho kapitálu akcionárom a podniknutie krokov na zníženie emisií uhlíka.

Záver

Spoločnosť Verizon Communications opäť odložila spustenie spektra C-pásma pre 5G po námietke leteckého priemyslu. Napokon, akcie Exxon Mobil sa obchodujú na dvojročných maximách vďaka stratégii vhodnejšej pre akcionárov a vyšším cenám ropy.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár