Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Treťou spoločnosťou v zozname sledovanosti je Microsoft, ktorá v utorok oznámila výsledky za štvrtý štvrťrok. Zoznam uzatvára spotrebiteľský gigant Coca-Cola.

Dividendový výnos: 0,80%

päťročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Microsoft

Microsoft (MSFT:NASDAQ) sa umiestnil na treťom mieste v rebríčku s 5%-ným nárastom sledovanosti. Spoločnosť v posledných dňoch zverejnila ďalší silný štvrťrok rastu ziskov a tržieb, čím prekonala očakávania. Technologický gigant tiež predpovedal rast tržieb o 16% až 18% v aktuálnom štvrťroku, a to aj napriek silnému rastu predaja v rovnakom období minulého roka.

Microsoft ťaží z prijatia cloudu mnohými spoločnosťami, čo je trend, ktorý sa zintenzívnil po pandémii COVID-19. Generálny riaditeľ Satya Nadella vsádza na hry, aby podporil budúci rast, pričom Microsoft nedávno oznámil akvizíciu Activision Blizzard za 75 miliárd dolárov. Tento krok pomôže Microsoftu zvýšiť atraktivitu jeho hernej konzoly Xbox a dať jej prednosť v konkurencii s Playstation od Sony.

Akcie spoločnosti Microsoft v utorok uzavreli pokles o 2,7%, ale v stredu v predpredaji pridali 3,9%. Akcie Microsoftu klesli o viac ako 15% od svojho maxima dosiahnutého koncom minulého roka, a to uprostred obáv, že rastúce úrokové sadzby zasiahnu dopyt po produktoch Microsoftu aj po jeho akciách.

Microsoft vypláca dividendu vo výške 2,48 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 0,8%.

Dividendový výnos: 2,76%

päťročný graf Coca Cola, zdroj: GOOGLE

Coca Cola

Spotrebiteľský gigant Coca-Cola (KO:NYSE) je na poslednom mieste v zozname a zaznamenal nárast sledovanosti o 2%. Ako spotrebiteľská defenzívna akcia Coca-Cola neutrpela prepadom trhu, ktorý pramenil z obáv z vyšších úrokových sadzieb. Akcie Coca Coly za posledných 30 dní vzrástli o 2%, zatiaľ čo index S&P 500 klesol o 9%.

Okrem toho, že Coca-Cola profituje z návratu k normálu z pandémie COVID-19, zlepšuje svoje hrubé marže v dôsledku zefektívnenia portfólia produktov pod vedením generálneho riaditeľa Jamesa Quinceyho.

Dividendové výnosy Coca-Coly sú 2,81% a akcionárom vypláca 64% svojich ziskov.

Záver

Microsoft vydal ďalšiu pozitívnu správu, pretože spoločnosť chce ešte viac rozšíriť svoje vyhliadky na rast akvizíciou hernej spoločnosti Activision Blizzard. Akciám Coca Coly sa počas posledného prepadu trhu darilo dobre.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár