Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa

Spoločnosť 3M, ktorá vyrába tisíce priemyselných produktov na každodenné použitie, je na prvom mieste v zozname, pretože spoločnosť zaznamenala nárast príjmov vďaka veľkému dopytu po maskách N95. Britská ropná spoločnosť BP je na druhom mieste v zozname po tom, čo spoločnosť uviedla, že ziskovosť jej elektrických nabíjačiek je podobná ako u jej bežných čerpacích staníc.

Dividendový výnos: 4,00%

päťročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

3M

Priemyselná spoločnosť 3M (MMM) obsadila prvé miesto v zozname so solídnym nárastom sledovanosti o 71 %. 3M, diverzifikovaný priemyselný konglomerát, ktorý vyrába viac ako 60 000 produktov, vykázal v štvrtom štvrťroku nárast zisku vďaka silnému dopytu po jedinom produkte.

Masky N95 boli veľmi žiadané, pretože USA hlásila nárast prípadov Omicron. Zisk na akciu vo výške 2,31 dolárov bol vyšší o 29 centov v porovnaní s očakávaniami analytikov. Medzitým boli tržby vo výške 8,61 miliardy dolárov len o niečo vyššie ako v minulom roku a prekonali odhady o približne 31 miliónov dolárov. Ďalším hitom v portfóliu spoločnosti v tomto štvrťroku boli škótske produkty, ktoré sa tešili veľkému dopytu zo strany domácností.

Spoločnosť 3M však uviedla, že očakáva, že dopyt po maskách N95 bude v nadchádzajúcich štvrťrokoch slabnúť, pretože vlna Omicron ustúpi a obmedzenia nosenia masiek na verejných priestranstvách budú zrušené.

Akcie 3M klesli za posledných 30 dní o viac ako 9%, čím sa 12-mesačné straty dostali na 11%.

3M vypláca ročnú dividendu vo výške 5,92 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 4%. Spoločnosť vypláca dividendy bez prerušenia už viac ako 100 rokov. Oznámila tiež zvýšenie dividend – už 64 po sebe nasledujúcich rokov.

Dividendnový výnos: 4,12%

päťročný graf BP, zdroj: GOOGLE

BP

Ropný gigant BP (BP) obsadil tento týždeň druhé miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 51%. BP drží trend vďaka vysokým cenám ropy a svojim nabíjacím miestam pre elektrické vozidlá, ktoré sa konečne stávajú rovnako ziskové ako jej tradičné čerpacie stanice. Akcie BP za posledný mesiac vzrástli o takmer 13%, čím sa zvýšili 12-mesačné zisky na viac ako 51%.

Ceny ropy sa pohybujú v blízkosti viacročných maxím vďaka silnému dopytu a geopolitickej neistote súvisiacej s konfliktom medzi Ruskom a Ukrajinou. Ďalšia podpora pre akcie spoločnosti pochádza z odhalení, že jej nabíjacie stanice EV dosahujú rovnakú ziskovosť ako jej čerpacie stanice.

Spoločnosť BP pri budovaní siete roky strácala peniaze z podnikania a až teraz vidí ovocie z týchto investícií. Na rozdiel od niektorých svojich kolegov sa BP zameriava na vysokorýchlostné nabíjačky, ktoré dokážu nabiť elektromobil na 80% za približne 10 minút. Inštalácia týchto konštrukcií si však vyžaduje veľké počiatočné investície. Spoločnosť plánuje do roku 2030 nainštalovať viac ako 70 000 nabíjacích bodov pre EV, zo súčasných približne 11 000.

BP vypláca ročnú dividendu vo výške 1,31 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos cez 4%. Spoločnosť má výplatný pomer 30%.

Záver

Akcie 3M boli podporené silným predajom masiek N95. Spoločnosť BP po prvýkrát vidí, že jej rozľahlé siete nabíjačiek pre elektromobily sú rovnako ziskové ako jej tradičné čerpacie stanice.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár