Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Technológie

Polovodičová spoločnosť Intel je tretia v zozname, pretože spoločnosť zvýšila svoju dividendu. Súkromná investičná skupina Blackstone medzitým oznámila silný nárast distribuovateľných ziskov.

Dividendový výnos: 3,22%

päťročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

Intel

Intel (INTC) sa v týchto štrnástich dňoch umiestnil na treťom mieste v rebríčku a jeho sledovanosť vzrástla o 49%. Intel zaznamenal trend po zvýšení štvrťročnej dividendy o 5%, keďže zaznamenal silné finančné výsledky. Vo štvrtom štvrťroku boli tržby Intelu vo výške 20,5 miliardy dolárov – o 1 miliardu vyššie v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Čistý zisk medzitým vzrástol o 100 miliónov dolárov na 0,6 miliardy dolárov.

Intel vykonáva novú stratégiu pod vedením nedávno zvoleného CEO Pata Gelsingera. Chce sa zamerať na svoju hlavnú činnosť, ktorou je výroba čipov, a spoločnosť v poslednom štvrťroku urobila sériu krokov týmto smerom. INTC uviedol, že uvedie na trh Mobileye, dcérsku spoločnosť vyrábajúcu asistenčné systémy pre vodičov, ktorú kúpila za viac ako 15 miliárd dolárov v roku 2017. Okrem toho sa Gelsinger zaviazal investovať približne 20 miliárd dolárov na vybudovanie dvoch nových tovární na výrobu čipov v Ohiu.

Napriek pokroku v obrate a silnému dopytu po čipoch zostávajú investori voči akciám skeptickí. Akcie klesli za posledných 30 dní o 11%, čím sa zvýšili 12-mesačné straty na viac ako 17%. Akcie sa obchodujú za skromnú cenu s násobkom zisku 10.

Intel vypláca ročnú dividendu vo výške 1,46 dolárov na akciu, čím prináša o niečo viac ako 3%.

Dividendový výnos: 4,02%

päťročný graf Blackstone Group, zdroj: GOOGLE

Blackstone Group

Blackstone Group (BX) je posledná v zozname s nárastom sledovanosti o 49%, na rovnakej úrovni ako Intel. Blackstone bol trendový, pretože jeho aktivita v oblasti predaja aktív počas štvrťroka podnietila vyplatenie rekordnej dividendy akcionárom. Dividenda spoločnosti sa zvýšila z 1,09 dolárov na 1,45 dolárov na akciu. V porovnaní s druhým štvrťrokom sa dividenda Blackstone viac ako zdvojnásobila.

Silné distribuovateľné peňažné toky boli možné vďaka silnej aktivite v oblasti fúzií a akvizícií, keďže súkromná investičná spoločnosť využila rastúce korporátne ocenenia na speňaženie svojich investícií. Firma vygenerovala v tomto štvrťroku približne 21 miliárd dolárov z predaja aktív a ďalších 61 miliárd investovala najmä do nehnuteľností.

Aktíva spoločnosti Blackstone pod správou vzrástli na 881 miliárd dolárov z 730 miliárd dolárov pred tromi mesiacmi.

Záver

Intel zvýšil svoju dividendu vďaka silným predajom a ziskom. Medzitým distribuovateľný peňažný tok Blackstone vzrástol na rekordné čísla, a to vďaka rastúcemu trhu fúzií a akvizícií.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár