Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Spotrebiteľský sektor

Spoločnosť Star Bulk Carriers zaujala prvé miesto v sledovanosti počas týchto štrnástich dní, keďže spoločnosť vykázala rekordnú ziskovosť. Tabaková spoločnosť a dividendový kráľ Altria Group je na druhom mieste v zozname.

päťročný graf Star Bulk Carriers, zdroj: GOOGLE

Star Bulk Carriers

Nákladná prepravná spoločnosť Star Bulk Carriers (SBLK:NASDAQ) sa za tieto dva týždne dostala na čelo rebríčka sledovanosti s nárastom o 43%, čo nie je prekvapujúce. Spoločnosť Star Bulk uviedla, že vo štvrtom štvrťroku dosiahla rekordnú ziskovosť s čistým príjmom 300 miliónov dolárov. Silný štvrťrok pomohol spoločnosti vykázať jej najlepší rok v histórii s čistým príjmom 680 miliónov dolárov.

Spoločnosť uviedla, že podmienky na trhu sú silné a dokázala zvýšiť svoj TCE (ekvivalent denného prenájmu) z 13 415 dolárov v štvrtom štvrťroku 2020 na 37 406 v rovnakom období v roku 2021. Keďže prevádzkové náklady spoločnosti na plavidlo sú do značnej miery statické, dokázala preniesť navýšenie priamo na spodnú líniu.

V dôsledku toho spoločnosť oznámila štvrťročnú dividendu vo výške 2 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu 6%. Za celý rok Star Bulk vyplatila dividendu vo výške 4,25 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 13% pri záverečnej cene 22. februára.

Výsledky spoločnosti a jej dividendy sú veľmi volatilné, veľmi závislé od dopytu po objemoch nákladu v danom období. Spoločnosť ťažila z narušenia dodávateľského reťazca, ale rovnaké výsledky nemožno zaručiť ani v budúcnosti.

päťročný graf Altria, zdroj: GOOGLE

Altria Group

Altria Group (MO:NYSE) obsadila tento týždeň druhé miesto v rebríčku s nárastom sledovanosti o 19%. Altria, gigant tabakových výrobkov, má za sebou silný rok, keď sa jej podarilo vrátiť akcionárom viac ako 8 miliárd dolárov prostredníctvom dividend a spätného odkúpenia akcií. Išlo o tretí najväčší ročný peňažný výnos v histórii spoločnosti. Zatiaľ čo čisté výnosy za rok 2021 mierne klesli – na 26 miliárd dolárov, upravený zisk na akciu vzrástol o 5,7% na 4,61 dolárov. Zisk za štvrtý štvrťrok mierne vzrástol – o 10,1% na 1,09 dolárov.

Zatiaľ čo dodávky cigariet klesli, tržby spoločnosti z dymových produktov mierne vzrástli v dôsledku vyšších cien. Čisté výnosy z orálnych tabakových výrobkov vzrástli o 4,9% vďaka vyšším cenám.

Dividendy spoločnosti Altria sú v posledných rokoch relatívne stabilné a prinášajú približne 7%. Spoločnosť však má priestor na jej zvýšenie, keďže jej súčasný výplatný pomer pod 70% je nižší ako jej dlhodobý cieľ 80%.

Záver

Spoločnosť Star Bulk Carriers dosiahla rekordnú ziskovosť a vďaka rastúcemu dopytu po nákladnej doprave a cenách oznámila výrazné zvýšenie. Výrobca tabaku Altria Group zaznamenal mierne zvýšenie tržieb vďaka vysokým cenám, hoci objemy naďalej klesajú.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár