Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Telekomunikácie

Operátor telekomunikačných veží SBA Communications sa tento týždeň umiestnil na prvom mieste v zozname, pretože spoločnosť zvýšila dividendu po solídnych štvrťročných výsledkoch. PDC Energy je na druhom mieste v zozname po tom, čo spoločnosť oznámila plány vrátiť akcionárom viac hotovosti.

Dividendový výnos: 0,86%

päťročný graf SBA Communications, zdroj: GOOGLE

SBA Communications

SBA Communications (SBAC), jeden z najväčších operátorov telekomunikačných veží v USA, obsadil prvé miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 1 375% za posledných štrnásť dní. SBA, realitná spoločnosť, o ktorej sa predpokladá, že prevádzkuje najlepšie aktíva v oblasti bezdrôtovej infraštruktúry, zvýšila vo štvrtom štvrťroku štvrťročnú dividendu o 22%. Hotovosť bude vyplatená 25. marca akcionárom ku 10. marcu.

AFFO (upravené finančné prostriedky z operácií) spoločnosti vyskočili o 13,3% vo štvrtom štvrťroku, ktorý sa skončil 31. decembra 2021, s celkovým príjmom o 11,1% na 595,3 milióna dolárov. V priebehu štvrťroka SBA spätne odkúpila 1,8 milióna akcií. Vedenie SBA uviedlo, že spoločnosť ťažila z rozsiahlych investičných plánov v oblasti 5G od svojich zákazníkov, medzi ktoré patria AT&T, Verizon a T-Mobile. V priebehu štvrťroka spoločnosť rozšírila svoje pôsobenie aj v Tanzánii a na Filipínach. Medzitým tiež získala 59 komunikačných miest a vyvinula 88 veží, aby zvýšila počet svojich komunikačných miest na 34 177.

Dividendové výnosy SBA dosahujú len 0,86% ročne, čo je v porovnaní so 4,4% v prípade priemeru v oblasti nehnuteľností veľmi zlé. Spoločnosť však odmenila investorov silným zhodnotením ceny akcií. Akcie v SBA za posledných päť rokov vzrástli o viac ako 180%.

Dividendový výnos: 1,46%

päťročný graf PDC Energy, zdroj: GOOGLE

PDC Energy

PDC Energy (PDCE) obsadila druhé miesto v rebríčku s nárastom sledovanosti o 1 300%. PDC Energy, spoločnosť s trhovou kapitalizáciou v hodnote 6,7 miliardy dolárov, nedávno oznámila akvizíciu spoločnosti Great Western Petroleum za 1,3 miliardy dolárov vrátane dlhu.

Odkúpenie bude financované hotovosťou a vydaním štyroch miliónov akcií. Súčasne s akvizíciou PDC zvýšila svoju štvrťročnú základnú dividendu o viac ako 100% na 0,25 dolárov na akciu. Po dokončení transakcie sa dividenda ešte zvýši.

Okrem toho sa PDC zaviazala vrátiť aspoň 60% svojho voľného peňažného toku akcionárom prostredníctvom spätného odkúpenia akcií a špeciálnych dividend.

Zdá sa, že PDC robí správnu vec, pretože jeho výplatný pomer je len 7,7% a existuje priestor na jeho zvýšenie. Jeho dividenda tiež prináša 1,4%, čo je oveľa menej ako priemerný výnos energetického sektora 4,2%.

Záver

SBA Communications zvýšila dividendu vďaka ďalšiemu silnému štvrťroku. PDC Energy tiež zvýšila svoju dividendu po akvizícii Green Western Petroleum za 1,3 miliardy dolárov.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár