Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Spotrebiteľský sektor

Prevádzkovateľ obchodného domu Kohl’s obsadil tretie miesto, pretože spoločnosť bojuje s investorom-aktivistom. Zoznam uzatvára ďalšia energetická spoločnosť Hess.

Dividendový výnos: 3,22%

päťročný graf Kohl’s, zdroj: GOOGLE

Kohl’s

Tretiu pozíciu v rebríčku obsadil Kohl’s (KSS) s nárastom sledovanosti o 722%.

Akcie spoločnosti Kohl’s klesli o viac ako 10% po tom, čo spoločnosť predstavila svoju stratégiu, ktorá bola slabo prijatá trhom a analytikmi. Maloobchodný predajca obchodného domu uviedol, že v priebehu nasledujúcich štyroch rokov plánuje otvoriť približne 100 obchodov menšieho formátu a zvýšiť svoju jednotku Sephora na ročné tržby vo výške 2 miliárd dolárov.

Pokles ceny akcií zasadil manažmentu ranu v boji s aktivistickým investorom Macellum Advisors, ktorý sa snaží nahradiť väčšinu predstavenstva. Macellum verí, že spoločnosť by mala byť schopná rásť oveľa rýchlejšie, než je cieľová miera rastu spoločnosti v nízkych jednociferných číslach.

Kohl’s prináša dividendu 3,2% pri výplatnom pomere 26%. Jeho dividenda je vyššia ako priemerný priemerný výnos 1,9% v spotrebiteľskom cyklickom sektore.

Dividendový výnos: 1,54%

päťročný graf Hess, zdroj: GOOGLE

Hess

Spoločnosť Hess (HES) zaoberajúca sa ťažbou ropy a zemného plynu je na poslednom mieste v zozname, pričom za posledných štrnásť dní zaznamenala nárast sledovanosti o 543%.

Ako mnoho energetických spoločností, aj Hess vďaka silným výsledkom zvýšil štvrťročnú dividendu o 50%. Dividendy spoločnosti v súčasnosti dosahujú 1,6%, čo je menej ako energetický priemer 4,2%. Spoločnosť však odmenila investorov rastúcou cenou akcií, ktorá sa zvýšila o 210% od dosiahnutia pandemického minima v marci 2020.

Hess tiež uviedol, že splatil dlh vo výške 500 miliónov dolárov z pôžičky vo výške 1 miliardy dolárov, ktorá bola splatná v marci 2023. Spoločnosť uviedla, že v nadchádzajúcom období zvýši svoje výnosy akcionárom prostredníctvom spätného odkúpenia akcií a dividend, keďže mnohé z jej portfóliových projektov sa stávajú cash flow pozitívne.

Záver

Prevádzkovateľ obchodného domu Kohl’s zaznamenal pokles akcií po tom, čo oznámil neuspokojivé zisky a usmernenia o raste predaja. Napokon ťažiteľ ropy a zemného plynu Hess vďaka silným výsledkom zvýšil dividendu o 50%.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár