Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Priemysel Zdravotníctvo

Poskytovateľ obalových riešení Graphic Packaging obsadil tretie miesto sledovanosti, zatiaľ čo Viatris je posledný v zozname, pretože vyhral patentové víťazstvo na súde proti spoločnosti Biogen.

Dividendový výnos: 1,49%

päťročný graf Graphic Packaging, zdroj: GOOGLE

Graphic Packaging

Spoločnosť Graphic Packaging Holding (GPK:NYSE) zaznamenala nárast sledovanosti o 1 100% a obsadila prvé miesto v zozname.

Graphic Packaging oznámila svoju pravidelnú štvrťročnú dividendu vo výške 7,5 centa na akciu s výnosom 1,5%. Spoločnosť, ktorá svojim zákazníkom poskytuje všetky druhy obalových riešení, si ponechala rovnakú dividendu od štvrtého štvrťroka 2016, keď ju zvýšila z 5 centov.

Za štvrtý štvrťrok 2021 spoločnosť Graphic Packaging vykázala tržby vo výške 1,99 miliardy dolárov, čo je približne o 80 miliónov dolárov viac, ako sa očakávalo. Zisk na akciu vo výške 0,31 dolárov bol medzitým o dva centy vyšší, ako sa predpokladalo.

Spoločnosť by mohla v blízkej budúcnosti profitovať z toho, že ceny kontajnerových dosiek stúpajú.

Dividendový výnos: 4,29%

ročný graf Viatris, zdroj: GOOGLE

Viatris

Viatris (VTRS:NASDAQ) obsadil posledné miesto v rebríčku sledovanosti za týchto štrnástich dní – na rovnakej úrovni ako Graphic Packaging – so skokom v sledovanosti o 1 100%.

Viatris získal požehnanie v boji s Biogenom o patent na Tecfideru, liek používaný na liečbu roztrúsenej sklerózy. Spoločnosť Biogen, ktorá vlastní patent na výrobu lieku, sa odvolala proti rozhodnutiu súdu, ktoré zrušilo platnosť patentu spoločnosti pokrývajúceho Tecfideru. Viatris uviedol na trh generický ekvivalent Tecfidera v auguste 2020, čím ohrozil lukratívne podnikanie spoločnosti Biogen.

S rozhodnutím súdu bude môcť spoločnosť Viatris komercializovať generickú liečbu sklerózy multiplex.

Viatris, spoločnosť s trhovou kapitalizáciou vo výške takmer 13 miliárd dolárov, vypláca ročnú dividendu 0,48 dolárov na akciu, čo vedie k výnosu 4,29%.

Záver

Spoločnosť Graphic Packaging prekonala očakávania a mohla by naďalej ťažiť z vyšších cien obalových dosiek. Viatris bude môcť pokračovať v komercializácii generického lieku na liečbu roztrúsenej sklerózy po tom, čo súd potvrdil predchádzajúce súdne rozhodnutie, že patent spoločnosti Biogen pokrývajúci Tecfideru je neplatný.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár