Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality

Prvá časť

Tri z trendových spoločností tohto týždňa zvýšili výplatu dividend svojim akcionárom. Alexander & Baldwin obsadili prvé miesto v zozname po tom, čo zvýšili svoju dividendu vďaka solídnym ziskom. IDEX bol druhý po tom, čo spoločnosť oznámila akvizíciu.

Dividendový výnos: 3,44%

päťročný graf Alexander & Baldwin, zdroj: GOOGLE

Alexander & Baldwin

Alexander & Baldwin (ALEX) obsadili prvé miesto v zozname s pôsobivým nárastom sledovanosti o 1 700%.

Zisky realitnej spoločnosti so sídlom na Havaji sa odrazili od pandémie koronavírusu a jej čistý prevádzkový príjem bol vyšší ako pred pandémiou. Spoločnosť vykázala za celý rok 2021 čistý príjem 35 miliónov dolárov v porovnaní s 5,5 miliónmi dolárov v roku 2020. Prevádzka spoločnosti v oblasti komerčných nehnuteľností, ktorá sa prevažne zameriava na maloobchodné predajne s potravinami, zaznamenala nárast tržieb aj čistého zisku na 173 miliónov dolárov a 110 miliónov dolárov, resp. čistý zisk bol kompenzovaný stratami v materiáloch a stavebných operáciách spoločnosti, ktorá v roku 2021 stratila 40 miliónov dolárov.

Dobré výsledky umožnili spoločnosti zvýšiť dividendu o 5,6% – na 19 centov na akciu, čím sa dostala späť na úroveň pred pandémiou. Spoločnosť znížila dividendu vo štvrtom štvrťroku 2020 o 4 centy na 15 centov a potom ju v nasledujúcom štvrťroku zvýšila na 18 centov.

Dividendový výnos spoločnosti je 3,4%, čo je menej ako priemerný výnos v oblasti nehnuteľností 4,5%. Akcie spoločnosti Alexander & Baldwin za posledných 30 dní vyskočili o 6%, čím sa zvýšili 12-mesačné zisky na 35%.

Dividendový výnos: 0,62%

päťročný graf Idex, zdroj: GOOGLE

IDEX

IDEX (IEX) je na druhom mieste v zozname so skokom v sledovanosti o 1 000 %. IDEX, ktorý vyrába tekutiny a meracie riešenia pre celý rad priemyselných odvetví, ako je letectvo, poľnohospodárstvo a automobilový priemysel, bol stredobodob záujmu po tom, čo oznámil akvizíciu KZValve, spoločnosti so sídlom v Greenwoode v Nebraske, ktorá sa špecializuje na výrobu elektrických ventilov a ovládačov.

IDEX sa výrazne zotavuje z pandémie koronavírusu, pričom tržby a čistý príjem vzrástli v roku 2021 o dvojciferné čísla a prekonali úrovne pred pandémiou. Akcie spoločnosti neodzrkadľujú zlepšenie financií, no medziročne klesli o 16%. Pokles bol pravdepodobne vyvolaný všeobecnými podmienkami na trhu, keďže aj index S&P 500 klesol o 4,4%.

IDEX vyplácal v posledných piatich štvrťrokoch ročnú dividendu vo výške 2,12 dolárov na akciu. Spoločnosť naposledy zvýšila dividendu na konci roka 2020, keď sa zvýšila z 50 centov za štvrťrok na 54 centov. Dividendové výnosy spoločnosti IDEX sú 0,6% oproti 2,4% v priemere pre priemyselné odvetvia.

Záver

Spoločnosť Alexander & Baldwin zvýšila svoju dividendu po tom, ako sa jej zisky odrazili od pandémie koronavírusu. Spoločnosť IDEX oznámila novú akvizíciu v snahe rozšíriť svoj trh s elektrickými ventilmi.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár