Najnovšie trendy – druhá časť

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Výrobca cigariet Philip Morris International je na treťom mieste v zozname po tom, čo Úrad pre potraviny a liečivá USA schválil IQOS ako zdravšiu alternatívu k fajčeniu. Štvrtou v zozname najsledovanejších za tento týždeň je telekomunikačná spoločnosť Verizon.

Philip Morris International (PM:NYSE)

ročný graf Philip Morris Int., zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Philip Morris International (PM:NYSE) zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 42%, čiastočne kvôli dobrým správam, ktoré dostal tento výrobca cigariet v USA. Minulý týždeň Úrad pre potraviny a liečivá (FDA) povolil zahrievanie tabaku systémom uvádzanom na trhu ako IQOS ako produkt s „modifikovaným rizikom“. Ako taká môže spoločnosť teraz predávať výrobky, ktoré obsahujú zníženú úroveň škodlivých látok, čo povedie k zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľstva.

IQOS, ktorý sa predáva na medzinárodnom trhu, tabak skôr zahrieva než ho spaľuje a ako taký obsahuje nižšiu hladinu chemikálií. FDA však poznamenal, že IQOS nie je bez rizika, pretože obsahuje nikotín, ktorý je „návykový“.

Akcie spoločnosti Philip Morris tento mesiac vzrástli o viac ako 5%, čím sa medziročné straty znížili na 13%. S výplatou dividend vo výške 4,68 dolárov ročne, Philip Morris dosahuje 6,4%.

Verizon Communications

ročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Telekomunikačný gigant Verizon (VZ:NYSE) je na poslednom mieste v zozname sledovanosti so 40%-ným predstihom. Verizon urobil dobrý pokrok pri zavádzaní technológie 5G v USA a očakáva úplnú komercializáciu v roku 2021. Verizon je v tejto oblasti jednoznačne pred svojím rivalom AT&T, pričom jeho sieť 5G vykazuje zďaleka najlepší výkon. 

Akcie spoločnosti Verizon od začiatku roka stratili 10%, keď porazili spoločnosť AT&T, ktorá stratila 23% svojej hodnoty. Spoločnosť trpela pandémiou COVID-19, pretože bola nútená zatvoriť obchody a poklesol predaj zariadení. Spoločnosť tak stiahla výhľad rastu zisku na akciu za celý rok na 2%. Uviedla tiež, že očakáva, že aj v druhom štvrťroku sa objavia negatívne faktory.

Spoločnosť Verizon vypláca ročnú dividendu vo výške 2,46 dolárov za akciu, čo predstavuje 4,5%. Pomer výplaty sa pohybuje okolo 52%.

Záver

Spoločnosť Philip Morris International obdržala dobré správy potom, čo bol jej systém na ohrev tabaku schválený ako produkt s minimalizovaným rizikom. Telekomunikačný gigant Verizon vďaka vedúcemu postaveniu v 5G dosahuje relatívne dobré výsledky.

zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár