Najnovšie trendy – druhá časť

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa všetky články

Poskytovateľ ropovodu Enbridge je tretí v zozname sledovanosti, pretože firma konečne dosiahla cieľ zahájiť výstavbu obrovského ropovodu, hoci ranu dostal aj v Michigane. Zoznam uzatvára spoločnosť 3M, konglomerát, ktorý robí všetko od lepiacich pások až po poznámkové bloky.

päťročný graf Enbridge, zdroj: GOOGLE

Enbridge

Kanadský poskytovateľ plynovodu Enbridge (ENB:NYSE) je na treťom mieste v zozname s nárastom sledovanosti  o 38%, pretože spoločnosť v poslednom čase podávala rôzne správy. Po získaní povolení v Minnesote na svoj plynovod 3. línie sa priblížila k začatiu projektu výmeny. Enbridge však dostala ranu v Michigane, kde demokratická guvernérka Gretchen Whitmerová s odvolaním sa na porušenie obchodných podmienok nariadila odstavenie plynovodu 5. linky.

Spoločnosť bude nútená uzavrieť plynovod do 180 dní. Dovtedy budú obe strany bojovať na súde. Analytici veria, že Enbridge zvíťazí a linka 5 bude pokračovať v prevádzke.

Akcie Enbridge stratili od začiatku roka viac ako 22%. Enbridge vypláca anualizovanú dividendu vo výške 2,48 dolárov na akciu, čo predstavuje výnos 8,7%.

päťročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

3M

3M (MMM:NYSE), priemyselná spoločnosť, ktorá vyrába množstvo tovarov, uzatvára zoznam s 27%-ným nárastom sledovanosti.

Akcie spoločnosti 3M za posledných päť dní postúpili o viac ako 2,5%, pretože spoločnosť zverejnila povzbudivé výsledky za október. Tržby za posledný mesiac dosiahli 2,9 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 3% oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Podľa očakávaní došlo v segmente zdravotnej starostlivosti k najvyššiemu nárastu o 12%, nasledoval spotrebiteľský sektor so 7%-ným rastom a bezpečnostný a priemyselný sektor so 4%. Ako jediný zaznamenal pokles predaja asi o 4% segment dopravy a elektroniky.

Pred viac ako týždňom spoločnosť 3M deklarovala štvrťročnú dividendu vo výške 1,47 dolárov na akciu, výsledkom čoho bol forwardový výnos 3,5%.

Záver

Enbridge dostala ďalšiu ranu v Michigane po tom, čo guvernérka štátu nariadila odstavenie plynovodu. Spoločnosť 3M zaznamenala za október silné hospodárske výsledky.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár