Najnovšie trendy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Verejné služby

Druhá časť

Sezóna oznámení kvartálnych hospodárskych výsledkov sa začala, čo investorom poskytlo ďalšie informácie o tom, ako pandémia koronavírusu ovplyvnila svet podnikania. Spoločnosť Microsoft je na druhom mieste v zozname, pretože reportovala vysoké tržby. Prvou v zozname je však hlavná komanditná spoločnosť MPLX.

Lockheed Martin

Dodávateľ obrany Lockheed Martin (LMT:NYSE) obsadil tretie miesto v zozname so sledovanosťou stúpajúcou o 74%. Spoločnosť Lockheed Martin bola tento rok jedným z mála porazených a jej akcie poklesli takmer o 6%, aj napriek silným výsledkom v poslednom štvrťroku.

Tržby spoločnosti Lockheed Martin sa vo štvrtom štvrťroku zvýšili na 17 miliárd dolárov z približne 15,9 miliárd dolárov v rovnakom období minulého roka. Čistý zisk bol až 1,8 miliardy dolárov z približne 1,5 miliardy dolárov. Posledný štvrťrok spoločnosti Lockheed Martin sa vyznačoval akvizíciou spoločnosti Aerojet Rocketdyne Holdings za 4,6 miliárd dolárov.

Dividendový výnos: 3,08%

päťročný graf Lockheed Martin, zdroj: GOOGLE

Počas Trumpovej administratívy získal obranný priemysel podporu, pretože sa zvýšili rozpočtové výdavky na armádu. Nová administratíva Bidena ale naznačila, že rozpočet na obranu zostane nezmenený, čo pravdepodobne poskytne investorom ďalšie príležitosti na nákup v prípade poklesu trhu.

Výplata dividend spoločnosti Lockheed Martin predstavuje viac ako 3%, pri výplatnom pomere takmer 40%.

NextEra Energy

Spoločnosť NextEra Energy (NEE:NYSE) je na poslednom mieste v zozname so zvýšením sledovanosti o 44%. Akcie spoločnosti NextEra pokračovali tento rok v zotavovaní, pretože investori sú optimistickí ohľadom portfólia obnoviteľnej energie spoločnosti.

Dividendový výnos: 1,70%

päťročný graf NextEra Energy, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť NextEra oznámila upravený zisk vo výške 4,5 miliardy dolárov v roku 2020 v porovnaní so 4 miliardami dolárov v predchádzajúcom roku. NextEra vlastní verejnoprospešnú spoločnosť Florida Power & Light a je známa svojimi obrovskými investíciami do solárnej a veternej energie. Spoločnosť nedávno uviedla, že plánuje do svojho portfólia do konca roku 2024 pridať viac ako 30 GW obnoviteľných zdrojov.

Trend zaznamenala aj spoločnosť NextEra, ktorej akcie sa koncom januára pripojili k dividendovým aristokratom S&P 500. NextEra vypláca dividendu vo výške 1,40 dolárov na akciu, čo sa rovná výnosu 1,70%.

Záver

Dodávateľ obrany Lockheed Martin v poslednej dobe pociťuje slabosť svojich akcií, aj napriek silným výsledkom a signálom Bidenovej administratívy, že vojenský rozpočet sa nezmení. A na záver, NextEra pokračuje v optimizme investorov, pokiaľ ide o masívne investície do obnoviteľných zdrojov.

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár