Najnovšie trendy – druhá časť

Akcie Americké akcie Dividendy Ropa Telekomunikácie

Pri zvýšenej neistote na svetových trhoch investori uprednostňujú tzv. blue-chip akcie. Ďalším v zozname sledovanosti je telekomunikačná spoločnosť AT&T a prostred týchto ťažkých časov pre spotrebiteľov máme aj prevádzkovateľa plynovodu Energy Transfer.

Energy Transfer

Energy Transfer (ET:NYSE) obsadila tretie miesto v zozname s miernym nárastom sledovanosti o 2%. Prevádzkovateľa plynovodu zasiahol kolaps cien ropy a následný pokles dodávok, hoci nedávna dohoda medzi členmi OPEC by mala vniesť obnovenú dôveru na trhy s ropou.

Spoločnosť Energy Transfer, ktorá prevádzkuje ropovody a plynovody s dĺžkou 90 000 míľ, bola nútená znížiť náklady znížením kapitálových investícií a znížením 6% svojej pracovnej sily v snahe zachovať hotovosť. Začiatkom mája spoločnosť uviedla, že v roku 2020 zníži kapitálové výdavky o 650 miliónov dolárov a prípadne aj ďalších 400 miliónov dolárov výdavkov na projekty.

päťročnáý graf Energy Transfer, zdroj: GOOGLE

Pretože mnoho prevádzkovateľov bridlicovej ropy uzavrelo svoje „studne“, pretože sú neekonomické, dopyt po preprave klesol. Očakáva sa, že produkcia ropy klesne až o 2 milióny barelov denne, z takmer 13 miliónov barelov pred pandémiou.

Podiely na transfere energie sa od začiatku roka znížili o viac ako 35%. Preto dividenda spoločnosti teraz dosahuje ohromujúcich 15%. Spoločnosť uviedla, že jej tvorba hotovosti bola veľmi silná a dividendu pokryla 1,72 krát.

AT & T

AT&T (T:NYSE) uzatvára tento zoznam so zvýšenou sledovanosťou o 1%. Telekomunikačný a mediálny konglomerát nedávno zaplnil titulky so správou, že sa chystá predať svoju videohernú jednotku Warner Bros za dohodu, ktorá by mohla priniesť až 4 miliardy dolárov.

Spoločnosť čelí tlaku aktivistického investora Elliotta Managementa, aby zefektívnila svoje podnikanie, najmä po tom, čo uskutočnila dve veľké akvizície dlhu poháňané spoločnosťou DirecTV a Warner Bros, vlastníka HBO.

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

Medzi zúčastnené strany v hernej oblasti AT&T patria Activision Blizzard, Electronic Arts a Take-Two Interactive Software. Vzhľadom na vysoké zadlženie sa spoločnosť AT&T tiež snaží znížiť náklady prepúšťaním v obchodoch, ktoré boli ovplyvnené pandémiou koronavírusu.

Záver

Energy Transfer bola zasiahnutá kolapsom cien ropy a zemného plynu, z dlhodobého hľadiska však bude pravdepodobne silná. Nakoniec sa spoločnosť AT&T snaží predať aktíva a znížiť náklady, aby zefektívnila svoje podnikanie a znížila svoje obrovské zadlženie.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 


Ohodnoť článok

Pridaj komentár