Najlepšie spotrebiteľské akcie na december 2019

Akcie Americké akcie Spotrebiteľský sektor

Sektor „consumer discretionary“ tvoria spoločnosti ponúkajúce tovar a služby, ktoré sa považujú za nepodstatné, a nakupujú sa vtedy, ak majú spotrebitelia dostatočný príjem. Automobily, tovar dlhodobej spotreby a odevy sú príkladmi produktov, ktoré si môžu spotrebitelia ľubovoľne vyberať. Spoločnosti ponúkajúce tovar a služby súvisiace so zábavou a voľným časom sú tiež v tomto odvetví. Sektor „consumer discretionary“, ktorý je závislý od príjmu spotrebiteľa, je citlivý na obchodný cyklus. Naproti tomu sektor „consumer staples“ zahŕňa spoločnosti, ktoré ponúkajú základné položky, ako sú potraviny, nápoje a výrobky pre domácnosť, a tieto podniky majú tendenciu byť necyklické.

Medzi dobre známe spoločnosti „consumer discretionary“ patria napr. Nike Inc. (NKE), Ford Motor Co. (F) a Starbucks Corp. (SBUX).

Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), prekonal S&P 500 za posledný rok len veľmi tesne. ETF XLY vykázal za posledných 12 mesiacov celkový výnos 18,2% oproti 18,1% v prípade S&P 500.

Akcie „consumer discretionary“ s najlepšou hodnotou

Prinášame zoznam niektorých akcií podľa vlastného uváženia spotrebiteľa z S&P 500 s najnižším ročným pomerom cena/zisk (P/E) v tomto sektore. Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätných odkupov, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf MACY’S, zdroj: GOOGLE

Macy’s Inc (M:NYSE): Macy’s je maloobchod, ktorý prevádzkuje obchodné domy ponúkajúce širokú škálu tovaru vrátane odevov, doplnkov, kozmetiky, bytového textilu a iného spotrebného tovaru. Spoločnosť Macy’s znížila svoj výhľad zisku v roku 2019 po tom, čo v treťom štvrťroku 2019 vykázala väčší, než bol očakávaný, pokles predaja v rovnakom segmente.

ročný graf GENERAL MOTORS, zdroj: GOOGLE

General Motors Co (GM:NYSE): General Motors je popredný výrobca automobilov a nákladných automobilov. GM bol v poslednej dobe zasiahnutý najdlhším štrajkom automobilových pracovníkov za posledných 50 rokov, ktorý trval 40 dní a spoločnosť údajne stál stratenú produkciu asi 2 miliardy dolárov.

ročný graf GAP, zdroj: GOOGLE

Gap Inc (GPS:NYSE): Gap je maloobchod s odevmi a príslušenstvom, ktorého značky zahŕňajú Gap, Old Navy, Banana Republic a Athleta. Gap plánuje dohodu s Old Navy, ale pokračujúce sklamania zo zisku môžu túto dohodu pozastaviť.

Akcie „consumer discretionary“ s najrýchlejším rastom výnosov

Toto sú akcie „consumer discretionary“ z S&P 500 s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf CHIPOTLE MEXICAN GRILL INC, zdroj: GOOGLE

Chipotle Mexican Grill Inc (CMG:NYSE): Chipotle vlastní a prevádzkuje rýchle a neformálne čerstvé mexické reštaurácie. V ponuke sú položky ako burritos, tacos, burrito misy a šaláty. Chipotle prekonal odhady výnosov v treťom štvrťroku po vykázaní upraveného EPS o 3,82 dolárov, čo je o 19% viac ako bol odhad analytikov.

ročný graf BALL CORP., zdroj: GOOGLE

Ball Corp (BLL:NYSE): Ball pôsobí na celom svete a poskytuje kovové obaly na nápoje, potraviny a výrobky pre domácnosť. Spoločnosť tiež prevádzkuje leteckú divíziu, ktorá dodáva diverzifikované technické služby a produkty komerčným a vládnym zákazníkom pre širokú škálu informácií o vojne, elektronickom boji, avionike, spravodajstve, školeniach a vesmírnych systémoch. Vo štvrtom štvrťroku 2019 bolo EPS 70 centov, čo bolo pod odhadom konsenzu (72 centov).

ročný graf MGM RESORT INT., zdroj: GOOGLE

MGM Resorts International (MGM:NYSE): MGM je celosvetový prevádzkovateľ hotelov, letovísk, golfových ihrísk a kasín. Spoločnosť vykázala stratu 8 centov za akciu v treťom štvrťroku 2019, zatiaľ čo odhad konsenzu odhadoval zisk 29 centov. MGM je v procese realizácie stratégie „light light“, ktorá zahŕňa predaj aktív s nižšou návratnosťou. V Las Vegas predala spoločnosť MGM svoje kasíno Circus Circus a uzavrela dohodu o predaji a spätnom prenájme svojho kasína Bellagio.

Akcie „consumer discretionary“ s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie „consumer discretionary“ v S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf CHIPOTLE MEXICAN GRILL INC, zdroj: GOOGLE

Chipotle Mexican Grill Inc (CMG:NYSE) : Chipotle vlastní a prevádzkuje rýchle a neformálne čerstvé mexické reštaurácie. V ponuke sú položky ako burritos, tacos, burrito misy a šaláty. Chipotle prekonal odhady výnosov v treťom štvrťroku po vykázaní upraveného EPS o 3,82 dolárov, čo je o 19% viac ako bol odhad analytikov.

ročný graf CARMAX INC, zdroj: GOOGLE

CarMax Inc (KMX:NYSE) : CarMax je najväčší predajca ojazdených vozidiel v USA a ponúka kupujúcim zároveň aj rôzne druhy a spôsoby financovania. 

ročný graf PULTEGROUP INC, zdroj: GOOGLE

PulteGroup Inc (PHM:NYSE) : PulteGroup je diverzifikovaný home-builder, ktorý buduje a predáva domy, rozvíja komunity a tiež nakupuje a predáva obytnú pôdu. Spoločnosť ponúka hypotekárne financovanie, poistenie, právne a ďalšie služby kupujúcim. Keďže dopyt zákazníkov bol poháňaný nízkymi úrokovými sadzbami hypoték, tak v roku 2019 prekonali domáce trhy.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár