Najsledovanejšie

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Zdravotníctvo

Walgreens Boots Alliance obsadil prvé miesto v zozname, pretože reťazec drogérie vykazuje slabé výsledky v dôsledku silnej konkurencie v segmente. Na druhom mieste v zozname je spoločnosť Progressive Corp, ktorá je jedným z najväčších poisťovateľov vozidiel v USA.

Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance (WBA:NYSE) zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 72%, keďže reťazec lekární zaznamenal slabé hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok. Výnosy spoločnosti klesli na 845 miliónov dolárov, a to aj napriek tomu, že sa celkové príjmy zvýšili. Americký predaj vzrástol o 1,6%, hoci to bolo výrazne pod očakávaniami analytikov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Walgreens – Stefano Pessina varoval, že obrat bude nejaký čas trvať, ale potvrdil finančné ciele na celý rok. Spoločnosť Walgreens Boots Alliance (WBA:NYSE) bola zasiahnutá konkurenciou zo strany maloobchodných predajcov vrátane Amazonu. Medzitým sa jej obchod s liekmi v USA potĺka s tvrdými rokovaniami s manažérmi.

ročný graf WALGREENS BOOTS ALLIANCE, zdroj: GOOGLE

Zdá sa, že súčasťou príčin boja spoločnosti je nedávno uzavretá dohoda medzi zdravotnými poisťovňami Aetna a CVS Health (CVS), ktorá tiež vlastní správcu dávok na lekársky predpis (PBM). Walgreens však poznamenal, že na správne fungovanie nemusí vlastniť PBM.

Akcie Walgreens Boots Alliance (WBA:NYSE) od oznámenia výsledkov 8. januára klesli približne o 9%. Akcie Walgreens boli minulý rok najhorším hráčom indexu S&P 500 s poklesom takmer 14%. V tom istom období vzrástol S&P 500 o 30%. Hovorí sa, že Walgreens je cieľom prevzatia súkromnej spoločnosti KKR, ale rozhovory týkajúce sa dohody sa zdajú byť pozastavené. Dividenda spoločnosti Walgreens poskytuje výnos 3,2% pri pomere výplaty 30%. Spoločnosť zvyšuje svoju dividendu posledných 43 rokov.

Progressive Corp

Spoločnosť Progressive Corp (PGR:NYSE) prekvapivo získala druhé miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 52%. Je poisťovateľ automobilov, ktorý má výnos z dividend 3,4% pri malom výplatnom pomere len 7,4%. Progressive vyplácala dividendu 7. januára.

ročný graf PROGRESSIVE CORP., zdroj: GOOGLE

Akcie spoločnosti Progressive vzrástli za posledných 12 mesiacov o 21%, keď spoločnosť postupne zvyšovala svoje výnosy z poistného, ​​zatiaľ čo jej zisky boli zväčša stabilné. Za posledných fiškálnych päť rokov sa tržby v roku 2018 zvýšili z 19 miliárd dolárov na niečo viac ako 32 miliárd dolárov. Naposledy spoločnosť oznámila svoje výsledky v decembri za predchádzajúce mesiace. Čistý zisk sa zvýšil z 242 miliónov dolárov v novembri 2018 na 306 miliónov dolárov v novembri 2019 a to najmä v dôsledku vyššieho čistého poistného a nižších nárokov.

Záver

Walgreens Boots Alliance vykázala žalostný zisk za prvý fiškálny štvrťrok, čím zvýšila svoju zlú výkonnosť akcií. Poisťovateľ automobilov Progressive má malú dividendu, ale akcie spoločnosti sa zhodnocovali vďaka neustále sa zvyšujúcim príjmom a ziskom.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár