Najsledovanejšie

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Telekomunikácie

Spoločnosť Verizon Communications zaplnila titulky v správach po tom, ako zvýšila priechodnosť svojim zákazníkom vykopaním káblových rozvodov. Ďalším v zozname je Wells Fargo, ktorá vykázala veľmi slabé hospodárske výsledky.

Verizon Communications

Uprostred intenzívnej konkurencie streamingových služieb spoločnosť Verizon Communications (VZ:NYSE) odstránila svoje tradičné káblové rozvody, aby ponúkla zákazníkom väčšiu flexibilitu. Verizon dúfa, že tento krok zastaví trend smerujúci k strihaniu káblov a prinesie ďalšie príjmy, pretože niektorí zákazníci si môžu zvoliť niektoré drahšie možnosti. Tieto správy viedli za posledné dva týždne k zvýšeniu sledovanosti o 49%.

Predtým boli zákazníci nútení vybrať si balík, ktorý zahŕňal televíziu a internet s rôznymi rýchlosťami, ale teraz si budú môcť vybrať iba jednu možnosť a kombinovať rýchlosť a televízne kanály internetu. Verizon teraz predá tri rýchlosti internetu od 55 dolárov mesačne do 80 dolárov vrátane smerovača. Takisto ponúkne niekoľko sád káblových televízií s vyvolávacou cenou 50 dolárov mesačne, pričom bude tiež poskytovať služby streamovania televíznych kanálov YouTube za cenu 50 dolárov mesačne.

ročný graf VERIZON COMMUNICATION, zdroj: GOOGLE

Zatiaľ čo Verizon Communications (VZ:NYSE) stráca zákazníkov vo svojom televíznom segmente, internetová jednotka získala od polovice roka 2016 do konca septembra takmer 6 miliónov internetových pripojení. Akcie spoločnosti Verizon tiež dosahovali relatívne dobré výsledky. So ziskom 13,4% za posledné dva roky prekonal večného súpera AT&T (T:NYSE) o viac ako 10 percentuálnych bodov, ale podhodnotil index S&P 500 o menej ako štyri percentuálne body.

Dividenda spoločnosti Verizon Communications (VZ:NYSE) ročne dosahuje 4% a za posledných 14 rokov rastie. Očakáva sa, že ďalšia dividenda bude vyplatená 3. februára.

Wells Fargo

Wells Fargo (WFC:NYSE) obsadila posledné miesto v zozname s nárastom sledovanosti o 31%. Wells Fargo práve zaznamenala masívny pokles ziskov zo štvrtého štvrťroka, najmä v dôsledku nákladov spojených so škandálom s falošnými účtami, ktorý sa objavil v roku 2016.

Spoločnosť Wells Fargo (WFC:NYSE) si za úhradu vyšetrovania, ktoré spustilo ministerstvo spravodlivosti a Komisia pre cenné papiere a burzy, prevzala náklady vo výške 1,5 miliardy dolárov. To viedlo k 53%-nému poklesu zisku. Toto bol prvý štvrťrok novo zvoleného generálneho riaditeľa Charlesa Scharfa, ktorý má nezabudnuteľnú úlohu riešiť právne problémy s regulátormi a obnoviť reputáciu banky. Scharf povedal, že Wells Fargo má hodnotnú franšízu, ale spoločnosť „urobila niekoľko strašných chýb“.

ročný graf WELLS FARGO, zdroj: GOOGLE

Výsledky spoločnosti Wells Fargo (WFC:NYSE) boli v rozpore s jej kolegami – JPMorgan Chase (JPM:NYSE) a Citigroup (C:NYSE), ktoré za štvrtý štvrťrok vykázali rastúce príjmy a zisky. Akcie Wells Fargo poklesli o 5,4%, zatiaľ čo JPMorgan a Citigroup vzrástli o 1,2% a o 1,6%. Wells Fargo za posledných päť rokov žalostne podcenil JPMorgan a Citigroup; zatiaľ čo jej akcie klesli za dané obdobie o 7%, JPMorgan a Citigroup vzrástli o 144% a 68%.

Wells Fargo (WFC:NYSE) má dividendový výnos 4% a pomer výplaty je 45%. Banka zvyšuje svoju dividendu posledných sedem rokov.

Záver

Verizon sa vzdáva káblových rozvodov uprostred tvrdej konkurencie so spoločnosťami poskytujúcimi stream. No a nakoniec – akcie Wells Fargo náhle poklesli z poklesu ziskov vyplývajúcich z dlhodobého účtovného škandálu.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár