Najsledovanejšie: ABBVIE a BRISTOL-MYERS SQUIDD

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Spoločnosť AbbVie využila trh dlhov, pretože sa snaží financovať masovú akvizíciu, zatiaľ čo Bristol Myers Squibb nedávno vyhral veľký patentový prípad.

AbbVie 

AbbVie (ABBV:NYSE), obrovský výrobca liekov, obsadil tretie miesto v zozname, keď zaznamenal nárast sledovanosti o 44%. Spoločnosť AbbVie nedávno predala obrovskú hromadu dlhopisov na financovanie svojej akvizície Allergan, pretože spoločnosť sa zameriava na kozmetické výrobky, ako je napríklad Botox a na kompenzáciu slabého predaja svojho kľúčového lieku Humira.

ročný graf ABBVIE, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť AbbVie (ABBV:NYSE) predala dlhopisy v hodnote 30 miliárd dolárov bez problému. Spoločnosť vydala 10 dlhopisov so splatnosťou 1,5 až 30 rokov. Jej 10-ročné zmenky poskytujú 3,2%, približne 1,3 percentuálneho bodu nad 10-ročnými dlhopismi Treasury, ktoré sa považujú za najbezpečnejšie.

Spoločnosť AbbVie (ABBV:NYSE) uznala, že jej dlh je veľmi vysoký, a uviedla, že sa bude snažiť znížiť pomer čistého dlhu / EBITDA do roku 2021 pomocou voľného cash flow na 2,5. To znamená, že jej dividenda môže byť ohrozená. Dividenda spoločnosti AbbVie v súčasnosti dosahuje 5,3% a spoločnosť vypláca polovicu svojich ziskov. 

Akcie spoločnosti AbbVie od začiatku roka klesli takmer o 5%.

Bristol-Myers Squibb

Spoločnosť Bristol-Myers Squibb (BMY:NYSE) zaznamenala za posledné dva týždne nárast svojej sledovanosti o 29%, pričom zaujala posledné miesto v tomto zozname.

Spoločnosť Bristol-Myers Squibb (BMY:NYSE), biofarmaceutická spoločnosť s trhovým kapitálom vo výške 150 miliárd dolárov, dostala podporu potom, čo vyhrala patentový prípad proti spoločnosti Gilead Sciences v súvislosti s technológiou na liečbu rakoviny. V dôsledku toho bude musieť Gilead zaplatiť spoločnosti Bristol-Myers náhradu škody vo výške 752 miliónov dolárov, hoci si vyhradzuje právo odvolať sa proti rozsudku.

Investori si to všimli. Kým akcie spoločnosti Bristol-Myers Squibb (BMY:NYSE) vzrástli do 13. decembra o 3,6%, Gilead klesol o 1,1%. Bristol-Myers medziročne vzrástol o 21,7%, čím prekonal Gilead o 15 percentuálnych bodov.

ročný graf BRISTOL-MYERS SQUIBB, zdroj: GOOGLE

Bristol-Myers Squibb (BMY:NYSE) práve integruje svoju nedávnu akvizíciu Celgene, za ktorú zaplatili 74 miliárd dolárov. 13. decembra spoločnosť oznámila množstvo zmien vo vedení – vrátane odchodu do dôchodku svojho výkonného viceprezidenta pre korporátne záležitosti a vzťahy s investormi Johna Elickera. Bývalá výkonná riaditeľka CVS Health Kathryn Metcalfe bola menovaná výkonnou viceprezidentkou pre korporátne záležitosti, zatiaľ čo Tim Power bol vymenovaný za vedúceho vzťahov s investormi.

Bristol-Myers má dividendový výnos 2,8% a pomer výplaty je 41%. 

Záver

Spoločnosť AbbVie úspešne vydala rozsiahly investičný dlhopisový program v hodnote 30 miliárd dolárov na financovanie akvizície spoločnosti Allergan, zatiaľ čo spoločnosť Bristol-Myers Squidd získala podporu potom, čo vyhrala patentový spor proti Gilead.

Zdroj: dividend.com

Ohodnoť článok

Pridaj komentár