Najsledovanejšie: ExxonMobil a Blackstone Group

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Služby

Exxon Mobil zaznamenal novinky vďaka správam, ktoré boli pre jeho podnikanie dôležité. Nakoniec si poviemne niečo o spoločnosti Blackstone Group, ktorá podniká v oblasti private equity a zamerala na odvážny krok na rast v prostredí online obchodu.

Spoločnosť Exxon Mobil (XOM:NYSE) zaznamenala za posledné dva týždne nárast svojich obchodov až o 50%, keďže americký ropný gigant rozbehol niekoľko projektov. Koncom septembra sa spoločnosť Exxon dohodla na predaji takmer všetkých svojich ropných aktív v Nórsku s názvom Var Energi za 4,5 miliardy dolárov, aby sa zamerala na svoje bridlicové aktíva v USA. Celková výrobná kapacita predaných aktív je okolo 150 000 barelov denne.

Spoločnosť nemá v úmysle zastaviť sa a snaží sa dosiahnuť cieľ odpredajov vo výške 15 miliárd dolárov do roku 2021. Tiež sa zaoberá predajom podielov na približne 40 ropných a plynových poliach v Severnom mori vo Veľkej Británii, kde je produkcia približne 80 000 barelov denne.

ročný graf EXXON MOBIL, zdroj: FINANZEN100

Medzitým tlačové správy uviedli, že ExxonMobil (XOM:NYSE) odloží rozhodnutie o rozsiahlej investícii vo výške 30 miliárd dolárov do projektu na skvapalnený zemný plyn v Mozambiku. Očakáva sa, že projekt spoločnosti Exxon, ktorý prevádzkuje spolu s talianskym Eni, bude vyrábať, skvapalňovať a predávať zemný plyn z troch polí v Mozambiku. Spoločnosť verí, že výroba sa začne v roku 2024 a očakáva 17 000 ton skvapalneného ropného plynu ročne.

Skupina Blackstone Group (BX:NYSE) zaznamenala za posledné dva týždne nárast sledovanosti o 48%, keďže akcie gigantu zo skupiny private equity klesli za posledných 30 dní o viac ako 9%.

K poklesu došlo krátko po tom, čo spoločnosť uzavrela svoj najväčší komerčný realitný fond na 20,5 miliardy dolárov. Krátko nato sa spoločnosť, ktorá spravuje 153,6 miliárd dolárov v nehnuteľnostiach, dohodla na kúpe priemyselných skladov od spoločnosti Colony Capital za 5,9 miliárd dolárov v zmluve na pokračujúce rozširovanie elektronického obchodu online.

ročný graf BLACKSTONE GROUP, zdroj: FINANZEN100

V priebehu rokov sa spoločnosť Blackstone Group (BX:NYSE) riadila rizikovejšou stratégiou správy peňazí a využívala pákový efekt na zvýšenie výnosov. V dôsledku toho za posledných 27 rokov priniesol spoločnosti priemerný ročný čistý výnos 15%. Blackstone má tiež solídny dividendový výnos 4,2% a svoju dividendu zvyšuje posledných 6 rokov.

Na záver 

Ropný gigant Exxon Mobil opúšťa svoje nórske podnikanie, aby sa sústredil na svoje operácie s bridlicami doma. Spoločnosť Blackstone Group nakoniec získala nové prostriedky na zdvojnásobenie zmluvy, s vidinou, že dopyt po komerčných skladoch porastie.

Zdroj: dividend.com

Ohodnoť článok

Pridaj komentár