Najsledovanejšie: Bank of America a Boeing

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Doprava

Bank of America je sledovaná hlavne z dôvodov, pretože vykázala silné štvrťročné výsledky a spoločnosť Boeing, ktorá nedávno zaznamenala prehĺbenie krízy spojenej s dvoma smrteľnými nehodami.

Bank of America (BAC:NYSE)

Bank of America (BAC) vykázala ďalší silný štvrťrok, čo vyvolalo zvýšenie ceny akcií a zvýšenie sledovanosti o 36%. Hovorca banky uviedol, že čistý príjem za tretí štvrťrok vzrástol o 4% na 7,5 miliardy dolárov. Vrátane poplatku súvisiaceho s ukončením partnerstva s First Data, čistý zisk klesol na 5,4 miliárd dolárov (0,56 dolárov na akciu), čo bolo viac ako predpokladali analytici – 0,51 dolárov.

ročný graf BANK OF AMERICA, zdroj: FINANZEN100

Hlavným hnacím motorom výnosu bolo globálne bankové podnikanie banky, ktoré vďaka vyšším poplatkom účtovaným klientom investičného bankovníctva zaznamenalo nárast výnosov o 8% na 5,2 miliardy dolárov. Príjmy zo spotrebiteľského bankovníctva vzrástli o 3% na 9,7 miliárd dolárov, zatiaľ čo v obchodnej divízii došlo k poklesu výnosov o 2% na 3,88 miliárd dolárov.

Bank of America pod vedením generálneho riaditeľa Briana Moynihana prijala stratégiu udržiavania nákladov pod kontrolou a zároveň sa snaží udržiavať príjmy stabilné alebo vyššie. Táto stratégia prilákala spoločnosť Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway, ktorá nedávno požiadala Federálny rezervný systém o povolenie zvýšiť svoj podiel nad 10%.

Akcie Bank of America po zverejnení zisku vyskočili a za posledný týždeň vzrástli o viac ako 4%. Akcie Bank of America medziročne vzrástli takmer o 30%. Popri silnom výkone akcií, Bank of America vypláca dividendu vo výške 2,31%.

Boeing (BA:NYSE)

Spoločnosť Boeing (BA) zaznamenala za posledné dva týždne nárast svojho obchodu o 33%, pretože výrobcu lietadiel zasiahla ďalšia rana. Pád kvôli chybnému autopilotovi, ktorý spôsobil dve smrteľné nehody 737 lietadiel Max, sa po odhaleniach zintenzívnil tak, že dvaja najlepší piloti vyjadrili obavy týkajúce sa systému riadenia letu, pričom jeden z nich ho označil za „závažný“.

ročný graf BOEING, zdroj: FINANZEN100

Federálna letecká správa (FAA) uviedla, že Boeing si bol vedomý varovaní pilotov a obvinil spoločnosť z toho, že tieto dokumenty neodhalili skôr. Správy vyvolali u analytikov vlnu degradácií.

Akcie spoločnosti Boeing sa za posledný týždeň zvýšili o viac ako 8%, čo znamená medziročné zisky vo výške 7,6%. Boeing má dividendový výnos 2,4% a posledných sedem rokov ho zvyšuje.

Záver

Bank of America príjemne prekvapila trhy so solídnou správou o výnosoch za tretí štvrťrok, čo viedlo k skoku na cene akcií a nakoniec Boeing bojuje, aby napravil škodu spôsobenú systémom riadenia letu, ktorý je považovaný za príčinu dvoch smrteľných nehôd lietadla.

Zdroj: dividend.com

Ohodnoť článok

Pridaj komentár