Najsledovanejšie: Cisco a Disney

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Poskytovateľ telekomunikačných zariadení Cisco tento týždeň obsadil prvé miesto v zozname najsledovanejších akcií, pretože spoločnosť vydala správu o slabých výnosoch. Walt Disney medzitým skočil vyššie po výnosoch a oznámeniach, že jeho nová služba streamovania získala trakciu so zákazníkmi.

Cisco

Technologický gigant Cisco (CSCO:NASDAQ) zaznamenal nárast sledovanosti o 125% za posledné dva týždne, čo je takmer trojnásobok množstva od druhého uchádzača tohto zoznamu. Spoločnosť Cisco zaznamenala slabé výsledky za dva po sebe nasledujúce štvrťroky, pričom posledný spôsobil pokles ceny akcií o 7%.

Spoločnosť Cisco (CSCO:NASDAQ) uviedla, že zákazníci sú opatrnejší v dôsledku množstva makroekonomických problémov vrátane slabej dôvery, neistých obchodných rokovaní medzi USA a Čínou, rastúcich protestov v Hongkongu a obáv týkajúcich sa Brexitu. Generálny riaditeľ Chuck Robbins uviedol, že návrat k normálnym úrovniam rastu je možný, ak sa geopolitické problémy vyriešia.

ročný graf CISCO, zdroj: FINANZEN100

Spoločnosť Cisco (CSCO:NASDAQ) predpovedala, že jej tržby v druhom štvrťroku sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom znížia o 3 až 5%. To znamená stratu okolo 11,9 miliárd dolárov, pričom analytici predpokladajú až 12,8 miliárd dolárov. Medzitým sa očakáva, že zisk na akciu bude v rozmedzí 0,75 – 0,77 dolárov oproti 0,79 dolárov, čo predpokladajú analytici Wall Street.

Hoci spoločnosť predpovedala pochmúrny výhľad na nasledujúce obdobie, Robbins uviedol, že očakáva ziskovosť spoločnosti, pretože spoločnosť predáva viac softvéru.

Akcie spoločnosti Cisco (CSCO:NASDAQ) v tomto roku zatiaľ narástli o približne 6%, čím prekonali S&P 500 o 18 percentuálnych bodov. Cisco prekonala S&P 500 v lepšej časti tohto roka, ale výkon sa zhoršil, keď Robbins varoval pred možnou budúcnosťou.

Výnosy spoločnosti Cisco (CSCO:NASDAQ) z dividend sú 3,10% a pomer výplaty spoločnosti je 45%. Spoločnosť vypláca svoju dividendu už osem rokov po sebe.

Walt Disney

Obchody spoločnosti Walt Disney (DIS:NYSE) vzrástli za posledné dva týždne o 45%, keďže spoločnosť konečne spustila dlho očakávanú službu streamovania Disney+ a vykázala silné výsledky za fiškálny štvrtý štvrťrok. Spoločnosť vykázala upravený zisk na akciu vo výške 1,07 dolárov, pričom porazila odhady analytikov – 0,97 dolárov. Príjmy vo výške 19,1 miliárd dolárov boli do značnej miery v súlade s predpokladmi.

Disney +, ktorý stojí 6,99 dolárov mesačne, predstavuje obsah od Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a ďalších. Začali v USA, Kanade a Holandsku, pričom sa očakáva, že budú nasledovať aj ďalšie krajiny. Generálny riaditeľ Bob Iger na konferencii uviedol, že test v Holandsku bol „celkom úspešný“, pričom demografia využívajúca túto službu bola „oveľa širšia, ako sa očakávalo.“

ročný graf DISNEY, zdroj: FINANZEN100

Uvedením Disney + spoločnosť napadla etablovaných hráčov ako Netflix a Amazon a povstalcov ako HBO Max a Apple (AAPL). Iger však odmietol obavy týkajúce sa hospodárskej súťaže.

Zatiaľ čo všetky ostatné obchodné segmenty zaznamenali silné výsledky, Disney Park v Hongkongu utrpel v dôsledku protestov a poklesu cestovného ruchu.

Akcie spoločnosti Walt Disney (DIS:NYSE) v posledných dvoch týždňoch pokračovali vo svojom raste a medziročne zisk vzrástol na 36%, čo je výrazne nad 24%-ným ziskom indexu S&P 500.

Výnos dividend spoločnosti Walt Disney (DIS:NYSE) je 1,2% a výplatný pomer je 30,50%.

Záver

Spoločnosť Cisco opäť oznámila priaznivú predpoveď svojich výnosov, započala pokles ceny akcií a viedla k vážnemu nedostatočnému výkonu v porovnaní s S&P 500. Walt Disney oznámil ďalšiu dávku silných výsledkov a spustil svoju dlho očakávanú streamingovú službu Disney +.

Zdroj: dividend 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár