Najsledovanejšie: Kohl’s a Home Depot

Akcie Americké akcie Dividendy Služby

Americká maloobchodná spoločnosť Kohl’s Corporation získala prvé miesto v tomto zozname najsledovanejších na tento týždeň. Spoločnosť zápasí so slabými príjmami. Ďalším maloobchodníkom je Home Depot a je druhý na zozname, čiastočne aj preto, lebo spoločnosť nedávno deklarovala svoju dividendu.

Kohl’s Corporation

Kohl’s (KSS:NYSE) tento týždeň zaznamenal nárast sledovanosti o 48%, čo je takmer dvojnásobok oproti minulým týždňom. Zvýšenie objemu obchodovania bolo pravdepodobne výsledkom toho, že maloobchod vykázal veľmi slabé výsledky v treťom štvrťroku, čo viedlo k dramatickému poklesu ceny akcií.

Akcie spoločnosti Kohl’s 19. novembra, keď oznámila svoje výsledky, klesli o viac ako 16% a odvtedy sa im veľmi nepodarilo vrátiť späť na predošlé hodnoty. Akcie spoločnosti Kohl’s od začiatku roka stratili takmer tretinu svojej hodnoty v porovnaní so ziskom S&P 500 vo výške 25%.

Celý sektor obchodných domov bol nedávno pod tlakom, pretože mnoho značiek, ako je aj napr. Nike (NKE), stavia svoje vlastné obchody v snahe „odrezať“ sprostredkovateľa. Spoločnosť mala slabý september z hľadiska predaja, pretože mnoho jej konkurentov začalo s agresívnou propagáciou. To prinútilo spoločnosť Kohl’s reagovať na zníženie cien, čo viedlo v októbri k zvýšeniu predaja.

ročný graf KOHL’S, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Kohl’s (KSS:NYSE) za tretí štvrťrok zarobila 0,74 dolárov oproti očakávaniam analytikov – 0,86 dolárov za akciu. Medzitým príjmy nedosiahli očakávania – minuli ich o približne 40 miliónov dolárov. Rast predaja sa znížil o 0,4%, ako sa predpokladalo.

Jedným z potenciálnych stimulov pre spoločnosť v nadchádzajúcom štvrťroku je partnerstvo so spoločnosťou Amazon (AMZN). Spoločnosť sa spojila s online maloobchodným gigantom, aby získala cashback Amazonu vo svojich obchodoch a bude mať túto funkciu prvýkrát počas tejto sviatočnej sezóny po celej krajine. Mohlo by to viesť ku zvýšeniu predaja. 

Home Depot 

Home Depot (HD:NYSE) je tento týždeň na druhom mieste so sledovanosťou 26%. Po pôsobivom začiatku v tomto roku akcie Home Depot v polovici novembra poklesli, keď spoločnosť za tretí štvrťrok vykázala neuspokojivé výsledky.

Aj keď tržby medziročne vzrástli o 3,5% na 27,2 miliárd dolárov, minuli očakávania o 291 miliónov dolárov. Medzitým zisk na akciu 2,53 dolárov bol v súlade s predpoveďami. Spoločnosť uviedla, že nižšie tržby boli spôsobené načasovaním určitých strategických investícií súvisiacich s One Home Depot, čo je iniciatíva na integráciu jej digitálnych maloobchodných operácií na „brick-and-mortar“ („tehly a maltu“ = kamenný obchod).

ročný graf HOME DEPOT, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Home Depot (HD:NYSE) prehodnotila svoje predikcie z roku 2019 smerom nadol a teraz očakáva porovnateľný rast tržieb o 3,5% oproti 4%, ktoré uviedla predtým. Jej predpoveď o výnosoch na akciu za rok 2019 zostáva nezmenená – 10,03 dolárov.

21. novembra spoločnosť Home Depot oznámila hotovostnú dividendu v treťom štvrťroku vo výške 1,36 dolárov na akciu splatnú 19. decembra. Spoločnosť zvyšuje dividenu posledných 6 rokov.

Záver

Spoločnosť Kohl’s zverejnila neuspokojivé výsledky v treťom štvrťroku, čo vyvolalo obavy, že celý maloobchodný odevný priemysel bude mať v blízkej budúcnosti slabú výkonnosť. Home Depot tiež oznámila slabšie správy o príjmoch v treťom štvrťroku kvôli vyšším nákladom súvisiacich s digitálnou stratégiou.

Zdroj: dividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár