Najsledovanejšie: McDonald’s a Washington Prime Group

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor

McDonald’s je tretím z najsledovanejších z minulých týždňov, keďže gigant s rýchly občerstvením zasiahla správa o bleskovom odchode generálneho riaditeľa, a realitná a investičná spoločnosť Washington Prime Group ktorej dividenda narásta na viac ako 20%, nám zoznam najsledovanejších uzatvára.

McDonald’s 

Spoločnosť McDonald’s (MCD:NYSE) obsadila tretie miesto na zozname s 24%-ným nárastom sledovanosti.

Spoločnosť rýchleho občerstvenia informovala o prepustení generálneho riaditeľa Steva Easterbrooka z dôvodu konsenzuálneho vzťahu so zamestnankyňou. Easterbrook, ktorý bol vymenovaný v roku 2015 a robil úspešné obraty, pripustil, že urobil chybu a že správna rada ho vyhodila právom, pretože porušil politiku spoločnosti.

Generálnym riaditeľom sa stane bývalý prezident trhu USA Chris Kempczinski, zatiaľ čo americkú divíziu bude viesť Joe Erlinger, prezident medzinárodných operácií.

ročný graf McDONALD’s: zdroj: GOOGLE

Počas šéfovania Easterbrooka sa akcie McDonald’s (MCD:NYSE) takmer zdvojnásobili, pretože jeho stratégia predaja obchodov vo vlastníctve spoločnosti franšízantom podporila výsledky. Okrem toho zavedenie celodenných raňajok a hodnotných jedál zvýšilo prevádzku v prvých dňoch obratu, ale najnovšie výsledky ukázali, že jeho propagácia nebola až tak úspešná. Výsledky spoločnosti za tretí štvrťrok sa po dvoch rokoch dostali prvýkrát pod očakávania.

V dôsledku toho akcie za posledných 90 dní poklesli o viac ako 10%, pričom S&P 500 sa pohybuje okolo 7%.

Výnosy spoločnosti McDonald’s (MCD:NYSE) dosahujú ročnú dividendu 2,5% a spoločnosť ich navyšuje pravidelne posledných 42 rokov v rade.

Washington Prime Group

Spoločnosť Washington Prime Group (WPG:NYSE) láka z dôvodu silného dividendového výnosu.

Washington Prime Group (WPG:NYSE), investičná spoločnosť zaoberajúca sa investíciami do nehnuteľností, ktorá má záujmy v obchodných centrách v mnohých štátoch USA vrátane Texasu a Floridy, má dividendový výnos 22,4%. Hoci to môže byť ohrozujúce, pretože tak vysoké dividendy nie sú kryté jej ziskom. 25. októbra spoločnosť S&P Global Ratings znížila úverový rating spoločnosti z BB na BB-, pretože spoločnosť bola sužovaná bankrotmi nájomcov a uzavretím obchodov, ktoré poškodzujú prevádzkové ukazovatele WPG.

ročný graf WASHINGTON PRIME GROUP, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Washington Prime Group (WPG:NYSE) však v nedávnej prezentácii uviedla, že neočakáva, že zmení svoju dividendovú politiku v roku 2019, hoci predstavenstvo ju bude ďalej hodnotiť na základe projekcií peňažných tokov. Spoločnosť tiež ubezpečila investorov, že jej dlhodobý dlh je zvládnuteľný, pričom 90% jej celkovej zadlženosti má pevnú úrokovú sadzbu.

Záver

McDonald’s prepustil svojho generálneho riaditeľa Steva Easterbrooka na základe konsenzuálneho vzťahu, zatiaľ čo skupina Washington Prime Group priniesla silnú dividendu, aj napriek zápasu s vysokým počtom bankrotov jej nájomcov.

Zdroj: dividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár