Najvyšších 7 dividendových akcií v poľnohospodárstve

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Prvá časť

Dividendy z poľnohospodárstva sú akcie spoločností pôsobiacich v niektorých aspektoch agropodniku a ktoré vyplácajú pravidelné dividendy. Medzi agropodnikanie patria poľnohospodári, ktorí chovajú zvieratá a zberajú ovocie a zeleninu, výrobcovia poľnohospodárskych strojov, spracovateľské závody, ktoré čistia a balia hospodárske zvieratá na prepravu a chemickí výrobcovia, ktorí vyvíjajú rastlinné hnojivá.

Spoločnosti s históriou vyplácania stabilných dividend v pravidelných intervaloch majú tendenciu byť etablovanejšie a v zrelšom štádiu svojho rastového cyklu, čo im umožňuje vrátiť viac svojich výnosov akcionárom. Pre investorov môžu tieto spoločnosti poskytnúť stabilný zdroj príjmu z dividend, aj keď ich ceny akcií prudko padajú s celkovým trhom, čo sa stalo v posledných mesiacoch. Avšak dividendy nie sú nevyhnutne zaručené, najmä v zložitých hospodárskych časoch, ako je napríklad medvedí trh alebo recesia. Založené spoločnosti môžu znížiť výplatu dividend, ak je hotovosť nízka.

Tu je 7 najlepších poľnohospodárskych akcií s najvyššími dividendovými výnosmi , čo je pomer ročnej dividendy spoločnosti k cene akcií spoločnosti. Tento pomer je vyjadrený v percentách. Čísla uvedené nižšie sú z apríla 2020.

Dividendový výnos: 0,8%

päťročný graf Mowi ASA, zdroj: GOOGLE

Mowi ASA (MHGVY:OTCMKTS)

Mowi ASA je nórska spoločnosť zameraná na morské plody, ktorá vyrába a dodáva produkty z lososa chovaného pre farmy po celom svete. Niektoré z týchto výrobkov zahŕňajú celé vnútornosti, filé, steaky, kebab a ďalšie.

Dividendový výnos: 2,8%

päťročný graf Nutrien, zdroj: GOOGLE

Nutrien Ltd. (NTR:NYSE)

Nutrien je kanadský producent rastlinných živín a distribútor produktov z potaše, dusíka a fosfátov pre poľnohospodárskych, priemyselných a krmivárskych zákazníkov po celom svete. Spoločnosť v januári oznámila, že súhlasila s akvizíciou spoločnosti Agrosema Comercial Agricola Ltda., maloobchodníka s poľnohospodárstvom na juhu Brazílie.

Dividendový výnos: 1,93%

päťročný graf Israel Chemicals, zdroj: GOOGLE

Israel Chemicals Ltd. (ICL:NYSE)

Israel Chemicals je izraelská spoločnosť zameraná na špeciálne minerály a chemikálie. Spoločnosť vyrába celý rad rôznych produktov na báze potaše a fosfátov, spomaľovače horenia, potravinárske prísady a ďalšie. Spoločnosť Israel Chemicals vo februári oznámila, že získala spoločnosť Growers Holdings Inc., inovátora v oblasti procesného a dátovo riadeného poľnohospodárstva. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár