Najvyšších 7 dividendových akcií v poľnohospodárstve

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Druhá časť

Dividendy z poľnohospodárstva sú akcie spoločností pôsobiacich v niektorých aspektoch agropodniku a ktoré vyplácajú pravidelné dividendy. Medzi agropodnikanie patria poľnohospodári, ktorí chovajú zvieratá a zberajú ovocie a zeleninu, výrobcovia poľnohospodárskych strojov, spracovateľské závody, ktoré čistia a balia hospodárske zvieratá na prepravu a chemickí výrobcovia, ktorí vyvíjajú rastlinné hnojivá.

Spoločnosti s históriou vyplácania stabilných dividend v pravidelných intervaloch majú tendenciu byť etablovanejšie a v zrelšom štádiu svojho rastového cyklu, čo im umožňuje vrátiť viac svojich výnosov akcionárom. Pre investorov môžu tieto spoločnosti poskytnúť stabilný zdroj príjmu z dividend, aj keď ich ceny akcií prudko padajú s celkovým trhom, čo sa stalo v posledných mesiacoch. Avšak dividendy nie sú nevyhnutne zaručené, najmä v zložitých hospodárskych časoch, ako je napríklad medvedí trh alebo recesia. Založené spoločnosti môžu znížiť výplatu dividend, ak je hotovosť nízka.

Tu je 7 najlepších poľnohospodárskych akcií s najvyššími dividendovými výnosmi , čo je pomer ročnej dividendy spoločnosti k cene akcií spoločnosti. Tento pomer je vyjadrený v percentách. Čísla uvedené nižšie sú z apríla 2020.

Dividendový výnos: 2,64%

päťročný graf Bunge, zdroj: GOOGLE

Bunge Ltd. (BG:NYSE)

Bunge je agropodnikateľská a potravinárska spoločnosť zaoberajúca sa nákupom, skladovaním, dopravou, spracovaním a predajom poľnohospodárskych komodít a komoditných výrobkov. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na výrobky z jedlého oleja, mlynské výrobky, vývoz cukru a výrobu rôznych dusíkatých, fosfátových a draselných hnojív.

Dividendový výnos: 2,33%

päťročný graf CF Industries, zdroj: GOOGLE

CF Industries Holdings Inc. (CF:NYSE)

CF Industries vyrába a distribuuje dusíkaté hnojivá a ďalšie dusíkaté produkty do celého sveta. Medzi jej hnojivé produkty patrí amoniak, granulovaná močovina, roztok močoviny a dusičnanu amónneho (UAN) a dusičnan amónny (AN).

Dividendový výnos: 2,44%

päťročný graf ADM, zdroj: GOOGLE

Archer Daniels Midland Co. (ADM:NYSE)

Archer Daniels Midland obstaráva, prepravuje, skladuje, spracúva a obchoduje s poľnohospodárskymi komoditami, výrobkami a prísadami po celom svete. Spoločnosť spracováva olejniny, kukuricu, milo, ovos, jačmeň, arašidy, pšenicu a ďalšie.

Dividendový výnos: 3,45%

päťročný graf Wilmar International, zdroj: GOOGLE

Wilmar International Ltd. (WLMIF:OTCMKTS)

Wilmar International je singapurská agropodnikateľská spoločnosť zaoberajúca sa pestovaním palmového oleja, drvením olejnatých semien, rafináciou jedlých olejov, mletím a rafináciou cukru, ako aj výrobou spotrebného tovaru, špeciálnych tukov, bionafty, hnojív a ďalších. Spoločnosť vykázala v 4. kvartáli 2019 čistý rast zisku 119,9% z rastu výnosov len 0,5% v porovnaní s rovnakým kvartálom pred rokom.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár