PacWest Bancorp (PACW:NASDAQ)

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Financie

PacWest Bancorp je banková holdingová spoločnosť s majetkom viac ako 32 miliárd dolárov so sídlom v Los Angeles v Kalifornii s výkonnou kanceláriou v Denveri v štáte Colorado s jednou stopercentnou bankovou dcérskou spoločnosťou Pacific Western Bank. Banka má 70 pobočiek s kompletnými službami umiestnených v Kalifornii, jednu pobočku v Durhame v Severnej Karolíne a jednu pobočku v Denveri v štáte Colorado.

Ústredie: Los Angeles, Kalifornia, USA
Generálny riaditeľ: Matthew P. Wagner
Dátum založenia: 1999
Spravované aktíva: 5,27 miliárd
Sektor: finančný
Priemysel: regionálna banka 
Počet zamestnancov: 1 700
Adresa: 9701 Wilshire Boulevard, Suite 700, Beverly Hills, CA, 90212, USA
Telefónny kontakt: 310 887 8500
Webová stránka: www.pacwestbancorp.com

Dividendový výnos: 2,22%

päťročný graf PacWest Bank, zdroj: GOOGLE

Ročná výplata (FWD): 1,00 dolára
Výplatný pomer: 24,01%
Roky rastu: 0 rokov 
Posledná ohlásená dividenda: 0,25 dolárov
Ex dividend day: 14.5.2021
Dátum výplaty: 28.5.2021
Frekvencia: štvrťročne 

História rastu dividend: 

zdroj: seekingalpha

Profil spoločnosti PacWest Bancorp 

PacWest Bancorp (PACW:NASDAQ) pôsobí ako banková holdingová spoločnosť pre Pacific Western Bank, ktorá poskytuje rôzne bankové produkty a služby. Spoločnosť prijíma pôsobí na peňažnom trhu a poskytuje termínované vklady. Poskytuje tiež pôžičky na nehnuteľnosti profesionálnym developerom a investorom do nehnuteľností na akvizície, refinancovanie, renováciu a výstavbu komerčných nehnuteľností; pôžičky na správu malých podnikov; aktíva založené pôžičky na potreby prevádzkového kapitálu; pôžičky rizikového kapitálu na podporu činnosti podnikateľských spoločností a spoločností podporovaných rizikovým kapitálom; a pôžičky a leasingy zabezpečené zariadením. Spoločnosť ďalej ponúka spotrebiteľské pôžičky, ktoré zahŕňajú osobné pôžičky, pôžičky na auto, úverové linky na vybavenie domácnosti, revolvingové úverové linky a ďalšie pôžičky. Ďalej poskytuje služby medzinárodného bankovníctva a vkladov viacerých štátov; produkty peňažného trhu; investičné poradenstvo a správa majetku; služby správy pokladne a hotovosti; telefónne bankovníctvo, vklad na diaľku a online a mobilné bankové služby; a služby bankomatov. Spoločnosť ponúka svoje produkty a služby malým a stredným spoločnostiam, investorom do rizikového kapitálu a private equity, profesionálom a ďalším jednotlivcom. Pôsobí prostredníctvom 70 pobočiek s kompletnými službami v Kalifornii; jedna pobočka sa nachádza v Durhame v Severnej Karolíne; jedna pobočka sa nachádza v Denveri v štáte Colorado; a rôzne kancelárie na poskytnutie pôžičiek. Spoločnosť bola predtým známa ako First Community Bancorp a v apríli 2008 si zmenila názov na PacWest Bancorp. Spoločnosť PacWest Bancorp bola založená v roku 1999 a ústredie má v Beverly Hills v Kalifornii.

Zdroj: wikipedia, seekingalpha

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár